Pereiti prie turinio

Vokietijoje po streiko susitarta dėl šakos kolektyvinės sutarties

Dalintis:

Praeitą savaitę Vokietijoje profesinės sąjungos IG Metall surengti streikai, kuriuose dalyvavo per pusę milijono darbuotojų, padėjo šalims susitarti. Naktį iš pirmadienio į antradienį pasibaigusios 13 valandų trukusios derybos buvo sėkmingos: susitarta dėl didesnių atlyginimų bei lankstesnio darbo laiko. 
Beveik 3,9 milijonams metalo ir elektros pramonės darbuotojų atlyginimai nuo balandžio padidės 4,3 proc. Taip pat susitarta, kad darbuotojai galės darbo savaitę susitrumpinti iki 28 val. Už tai darbdaviai išsireikalavo darbo laiko „lankstinimo“ ir į kitą pusę.

Nauja šakos kolektyvinė sutartis galios 27 mėn., iki 2020 kovo 31 d.

Nuo šių metų sausio iki balandžio darbuotojai papildomai gaus po 100 eurų vienkartinę išmoką, dar daugiau išmokų numatyta nuo 2019 m.

Nuo 2019 m. visu etatu dirbantys žmonės turės galimybę pasirinkti dirbti 28 val. per savaitę (tai negalės trukti ilgiau nei dvejus metus). Darbuotojai, turintys šeimyninių įsipareigojimų ar dirbantys pamainomis taip pat dar galės papildomus pinigus iškeisti į dagiau laisvų dienų.

Tačiau sutartyje yra sutarta, kad įmonės galės samdyti žymiai daugiau darbuotojų 40 val. per savaitę. Primename, kad po IG Metall streiko 1984 m. šiame sektoriuje vyravo 35 valandų darbo savaitė.

Kolektyvinės sutarties turinys didžiausioje pramonės šakoje turės įtakos ir kitiems Vokietijos ūkio sektoriams. Šiemet nusimato kolektyvinės derybos viešajame sektoriuje, chemijos pramonės, statybų sektoriuose, taip pat pašte, geležinkeliuose ir įmonėje „Deutsche Telekom“.

Šaltinis: lprofsajungos.lt