Pereiti prie turinio

Profesinės sąjungos nariui pavyko apginti savo interesus teisme

Dalintis:

Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovės AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ir atsakovo, įmonės darbuotojo M. S., apeliacinius skundus darbo ginčo byloje dėl darbuotojo atleidimo iš darbo pagal LR DK 58 str. 2 d.1 p. (dėl šiurkštaus darbuotojo darbo pareigų pažeidimo).

Teismas AB ,,Vilniaus šilumos tinklai“ apeliacinį skundą atmetė, o darbuotojo iš esmės patenkino, pripažindamas atleidimą iš darbo “už darbo drausmės pažeidimą“ neteisėtu.

Konstatuota, kad darbdavys darbo sutartį pagal LR darbo kodekso 58 straipsnio 1 dalį nutraukė neteisėtai. Minėtas straipsnis nustato, jog „darbdavys turi teisę nutraukti darbo sutartį be įspėjimo ir nemokėti išeitinės išmokos, jeigu darbuotojas dėl savo kalto veikimo ar neveikimo padaro pareigų, kurias nustato darbo teisės normos ar darbo sutartis, pažeidimą”.

Teismas priteisė darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos iki šio teismo sprendimo priėmimo dienos, ir vidutinį darbo užmokestį už kiekvieną darbo dieną po sprendimo priėmimo iki visiško sprendimo įvykdymo, bei šešių vidutinių mėnesinių atlyginimų kompensaciją, pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 218 straipsnio 4 dalį. Taip pat priteisė ir patirtų bylinėjimosi išlaidų atlyginimą.

Taip pat priteistos visos darbuotojo patirtos bylinėjimosi išlaidos.

Pažymėtina, kad AB „Vilniaus šilumos tinklai“ darbuotojui ginant savo teisėtus interesus atstovavo Vilniaus energetikų profesinė sąjunga.

Bendrovė dar gali kasacine tvarka skųsti šį teismo sprendimą aukštesniajai instancijai.