Pereiti prie turinio

Po pelningų metų „Achemos“ darbuotojai tikisi paskatinimo už gerus rezultatus 

Dalintis:

Balandžio 17 d. vykusiame „Achemos“ visuotiniame akcininkų susirinkime įvardyti geri 2022 m. įmonės rezultatai, pelnas prieš pelno mokestį siekia beveik 40 mln. eurų, dividendams nuspręsta skirti beveik 80 mln. eurų, tantjemoms – per 350 tūkst. eurų, rašoma „Achemos darbuotojų profesinės sąjungos“ (ADPS) pranešime žiniasklaidai.

ADPS nurodo teigiamai vertinanti tai, kad nepaisant labai sudėtingų praėjusių metų, jie įmonei buvo pelningi. Tikimasi, kad geri rezultatai leis įmonei pasidalinti nauda ir su darbuotojais, ypač vertinant, kiek įmonė sutaupė tiek pernai, tiek šiemet per prastovas darbuotojams mokėdama 40 proc. vidutinio darbo užmokesčio, o ne du trečdalius, kaip darydavo galiojant kolektyvinei sutarčiai ir eilę metų jau neturint kolektyvinės sutarties.

„Mes matome, kad akcininkai nutarė dividendams skirti ne tik 2022 m. pelną, bet ir panaudoti rezervus, sukauptus ankstesniais metais. Tai vertiname kaip akcininkų tikėjimą geromis įmonės perspektyvomis. Tikimės, kad įmonės rezultatai reikš teigiamas naujienas ir darbuotojams, būtų racionalu šiemet investuoti į žmones – ženkliai didinti atlyginimus, skirti darbuotojams metinį paskatinimą už pernai pasiektus gerus rezultatus, pratęsti atostogų premijos mokėjimą, atšaukti prastovas darbuotojams, o esant prastovų poreikiui, mokėti du trečdalius vidutinio atlyginimo“,– pranešime cituojama ADPS pirmininkė Birutė Daškevičienė.

Pasak jos, 2022 m. vidutinis darbuotojų darbo užmokestis buvo didesnis nei 2021 m., todėl tam, kad realiosios darbuotojų pajamos nemažėtų, būtina įgyvendinti ne tik atlyginimų didinimą, bet ir išmokėti metinį paskatinimą už gerus rezultatus bei pratęsti atostogų premijos mokėjimą, kurį įmonės vadovai darbuotojams pasiūlė iškart po streiko. Šios trys priemonės lėmė, kad pernai darbuotojai gavo 20–25 proc. daugiau pajamų, susijusių su darbo santykiais.

Siekiant išlaikyti darbuotojus, šiemet neužteks tik vienos kurios nors priemonės, būtina įgyvendinti visas, kitaip darbuotojų pajamos ženkliai sumažės. Pavyzdžiui, 2023 m. sausio mėn. darbuotojai vidutiniškai uždirbo apie 13 proc. mažiau nei 2022 m. sausio mėn., 2023 m. vasario mėn. – vidutiniškai apie 31 proc. mažiau.

„Taip pat norime priminti, kad pernai streiko metu darbuotojams įmonės vadovai pažadėjo atlyginimus padidinti 6,5 proc., tačiau pažadas lieka neįgyvendintas iki dabar. 2022 m. rezultatai rodo, kad galimybių išpildyti duotą pažadą įmonė turi. Tikimės, kad tai ir bus padaryta, tačiau 6,5 proc. jau nebeatitinka darbuotojų poreikių, vien infliacija pernai siekė 18,9 proc.“, – viltis išsakė B. Daškeviečienė.

Darbuotojų atstovai tikisi, kad bus atšauktos jau nuolatinėmis 2022–2023 metais tapusios prastovos darbuotojams.

„Įmonė yra atstačiusi gamybą, dirba bendrovės patvirtintu pajėgumu, kaip ir įprastai būdavo pastaraisiais metais, tačiau prastovų dėl to ankstesniais metais nebūdavo. Prastovos tarsi netyčia liko po praėjusių metų įmonės darbų stabdymo. Manome, kad gamybai dirbant bendrovės patvirtintu darbo režimu, šios ydingos praktikos bus atsisakyta, nes prastovos turėtų būti suteikiamos tik ypatingais atvejais“,– vylėsi ADPS pirmininkė.

Parengta pagal ADPS informaciją