Pereiti prie turinio

Palaikome protestuojančius Italijos darbuotojus!

Dalintis:

Naujas Italijos saugumo įstatymas, kurį pristatė radikalių dešiniųjų partijos „Italijos broliai“ atstovės, ministrės pirmininkės Giorgia Meloni vadovaujama vyriausybė ir kuris šiuo metu svarstomas Senate, sukėlė didelį susirūpinimą tarp šalies profesinių sąjungų.

Įstatymų pokyčiai žada griežtas bausmes protestuojantiems

Įstatymas įveda apribojimus taikiems protestams, įskaitant bausmes už pasyvų pasipriešinimą ir kelių blokavimą per demonstracijas – už tai gali būti skiriamos iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmės.

Įstatymas taip pat kriminalizuoja protestus prieš didelius viešosios infrastruktūros projektus, laikant juos sunkesniais nusikaltimais su griežtesnėmis bausmėmis. Jis numato ir griežtas bausmes protestams, vykstantiems Repatriacijos sulaikymo centruose bei kalėjimuose, kur bausmės gali siekti iki dvidešimties metų tiems, kurie dalyvauja tokiuose protestuose.

Šios nuostatos kelia rimtų rūpesčių profesinėms sąjungoms, nes tiesiogiai paveikia jų galimybes organizuoti taikias demonstracijas, ginančias darbuotojų teises. Jos ne tik nukreiptos prieš taikius protestus, bet ir kriminalizuoja profesinių sąjungų organizuojamas akcijas, kurios gali apimti demonstracijas prieš infrastruktūros projektus ar platesnius socialinius klausimus.

Didžiausi Italijos profesinių sąjungų centrai jau organizavo protestus, siekdami pasipriešinti šiam įstatymo projektui, kuris dabar svarstomas Senate. Tačiau tai tik kovos pradžia – protesto akcijos ir toliau bus tęsiamos.

Streikus rengia privataus ir viešojo sektoriaus darbuotojai

Spalio 18 d. Italijos metalo pramonės profesinės sąjungos FIM-CISL, FIOM-CGIL ir UILM organizuoja 8 val. streiką-demonstraciją Romoje, siekdamos apginti automobilių pramonėje dirbančiųjų darbo vietas ir ragindamos kurti tvarią automobilių pramonės ateitį. Taip pat visose gamyklose vyks visuotiniai darbuotojų susirinkimai.

Streikas ir demonstracija yra atsakas į nepakankamus veiksmus automobilių pramonės krizės sprendimui, o profesinės sąjungos ragina ryžtingų veiksmų siekiant apsaugoti darbo vietas ir užtikrinti Italijos automobilių pramonės ateitį.

Profesinės sąjungos situaciją apibūdina kaip labai kritišką: per pirmąjį šių metų pusmetį buvo pagaminta 36 % mažiau automobilių, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, o masinis darbuotojų atleidimas jau viršijo bet kokias saugias ribas.

Siekiant apsaugoti pramonės ateitį, būtinos skubios intervencijos iš Europos Sąjungos, tikslingos Italijos vyriausybės pramonės politikos priemonės ir rimti įmonių įsipareigojimai. Europos Komisija privalo skirti reikalingas lėšas automobilių sektoriaus apsaugai ir darbo vietų išsaugojimui užtikrinant darbuotojų mokymus, socialinę apsaugą ir darbo valandų trumpinimą. Vyriausybė, bendradarbiaudama su profesinėmis sąjungomis ir įmonių vadovybe, turėtų parengti strateginį planą, skirtą šiam sektoriui stiprinti, įskaitant privalomus įsipareigojimus išlaikyti užimtumą.

Spalio 18 d. vyks ir kitų sektorių darbuotojų streikai: juose dalyvaus tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus darbuotojai, įskaitant krovikus, sandėlių darbuotojus ir sunkvežimių vairuotojus transporto ir logistikos sektoriuje. Tarp reikalavimų – ir lūkestis dėl 300 eurų didesnio visiems transporto bei logistikos sektoriaus darbuotojams.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija palaiko Italijos profesinių sąjungų ir protestuojančių darbuotojų reikalavimus dėl streiko teisės bei didesnių darbuotojų garantijų privačiame bei viešąjame sektoriuje!