Pereiti prie turinio

Palaikome Europos piliečių iniciatyvą „Už teisę į būstą” ir kviečiame pasirašyti peticiją

Dalintis:

ES teisės aktai riboja miestų ir apskričių galimybes investuoti į prieinamą būstą. Po 2008–2009 m. finansų krizės viešojo sektoriaus investicijos į prieinamą būstą ir socialinį būstą sumenko 50 proc. Todėl Europos miestuose katastrofiškai trūksta prieinamų būstų. Daugelis žmonių nebeišgali apsirūpinti būstu, nes jis – per brangus. Kasdien lieka vis mažiau pinigų pragyvenimui.

Dėl neįkandamų būsto kainų daugelis priversti išsikelti iš miesto ir kasdien ilgai keliauti į darbą ar studijas mieste. Dėl trumpalaikės nuomos turistams internetu kenčia vietos gyventojai, nes nebelieka prieinamų būsto variantų.

Iniciatyva “Už teisę į būstą” subūrė nuomininkų asociacijas ir sąjungas, profesines sąjungas, socialinių paslaugų ir labdaros, žmogaus teisių, studentų organizacijas, pensininkų sambūrius, miestų tinklų atstovus ir privačius asmenis, pasiryžusius kovoti už tai, kad būstas Europoje taptų prieinamesnis. Siekiama surinkti daugiau nei milijoną parašų, remiančių šią Europos piliečių iniciatyvą. Lietuvai nustatyta kvota yra 8000 parašų.

Šios Europos piliečių iniciatyvos tikslas – sudaryti geresnes teisines ir finansines pagrindines sąlygas, kad būstas taptų prieinamesnis kiekvienam europiečiui.

Peticijoje raginama atsakingas Europos Sąjungos institucijas imtis veiksmų, kad būstas taptų prieinamesnis kiekvienam europiečiui. Ši iniciatyva apima geresnes galimybes visiems gauti socialinį ir įperkamą būstą, Mastrichto kriterijų netaikymą viešosioms investicijoms į socialinį ir įperkamą būstą, geresnes galimybes pelno nesiekiantiems ir darnaus būsto projektų plėtotojams gauti ES finansavimą, socialines, konkurencija grindžiamas trumpalaikės nuomos taisykles ir būsto  poreikių Europoje statistinės informacijos rengimą.

Pasirašyti peticiją galima pasekus šią tiesioginę nuorodą:

https://www.housingforall.eu/lt/support-the-campaign-and-sign-the-petition-lt/

Kviečiame prisijungti!

 

El. paštas pasiteiravimui: office@housingforall.eu