Pereiti prie turinio

Nuo naujųjų metų įsigalios daugiau papildomų garantijų profesinių sąjungų nariams

Dalintis:

Primename, kad nuo 2024 m. sausio 1 dienos įsigalios naujos Nacionalinės kolektyvinės sutarties (NKS) nuostatos.

Ši sutartis taikoma profesinėms sąjungoms priklausantiems darbuotojams, dirbantiems valstybės ar savivaldybės įstaigose, organizacijose ar įmonėse (ne privataus kapitalo bendrovėse). Į šių įmonių sąrašą įtrauktos ir bendrovės bei organizacijos, kurioms atstovauja Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos profesinės sąjungos.

Atkreipiame dėmesį, kad pagal sutartį yra numatyta papildoma nauda profesinių sąjungų nariams: nuo 2024 m. sausio 1 d. įsigalios sutarties 7 punktas, numatantis, jog profesinių sąjungų nariams suteikiamos papildomos 2 darbo dienos savišvietai ar savanorystei, kurios yra apmokamos ir turi būti suderintos darbdaviu.

Sutartis galios iki 2025 m. gruodžio 31 dienos.

Pažymėtina, kad į NKS priede esantį įmonių sąrašą neįtrauktų bendrovių ar organizacijų profesinių sąjungų nariams nuostatos netaikomos.

Svarbu, kad papildomas atostogas išnaudoti reikia per 2023 – 2025 metus. Jeigu papildomos dienos nepanaudojamos per šį laikotarpį, jos negali būti kaupiamos. Tačiau darbuotojui išeinant iš darbo arba atleidžiant jį įstatymų nustatytais pagrindais, už nepanaudotas atostogas turi būti kompensuojama proporcingai tais metais dirbtam laikotarpiui.

NKS tekstą galima rasti čia:

https://bit.ly/40TS1bZ