Pereiti prie turinio

LPPSF moterų susitikime – įžvalgos apie būtinybę atrasti laiko tik sau

Dalintis:

Birželio 3 d. įvyko nuotolinis Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos moterų susitikimas, kuriame naudingomis žiniomis ir praktiniais patarimais dalinosi lektorės Laura Rimkutė ir Inesa Rusteikienė.

L. Rimkutė supažindino moteris su streso mechanizmu ir kaip jis veikia mūsų kūną bei elgseną. Pasak jos, patiriamas stresas ilgainiui gali sukelti perdegimo sindromą, tad geriau stresui užkirsti kelią jau iki tol.

Dalyvės atliko testą, kurio metu įsivertino savo streso lygį, o vėliau lektorė supažindino su pagrindiniais principais, kurie padeda atsipalaiduoti ir sumažinti neigiamą streso poveikį.

L. Rimkutė atkreipė dėmesį, kad stresas tampa kenksmingu tuomet, kai savo gyvenime nebeskiriame dėmesio tokiems elementariems dalykams, kaip fizinis aktyvumas, miegas, kvėpavimas, pasivaikščiojimas gamtoje, kokybiškas maistas, mokėjimas nustatyti ribas, bendravimas, dėkojimas, pozityvus požiūris ir laikas tik sau. Tačiau visiems šiems dalykams radus vietos savo kasdienybėje nebus baisi net ir tokių krizių, kaip pandemija, sukelta įtampa.

Moterys dalinosi savo mintimis, kas joms padeda atsipalaiduoti ir atrasti ramybę. Pasirodo, būdų yra tikrai įvairių: fraktalų piešimas, skaitymas, muzikos klausymas, jodinėjimas, įvairios kvėpavimo technikos, pasivaikščiojimas su augintiniu, joga, buvimas gamtoje, šokis, gongų terapija, masažas, akupunktūra, kt.

Studijos „Vandens lelija“ vadovė Inesa Rusteikienė dalinosi patarimais, padedančiais atrasti vidinę pusiausvyrą, nusiraminti ir pasijusti harmoningai.

Moterys turėjo galimybę išbandyti savimasažo, tapingo praktikas, išgirsti naudingų žinių  apie mūsų kūną bei kaip jam galime patys padėti išsilaisvinti iš įtampos ir streso.