Pereiti prie turinio

J. Neverauskas dalyvauja EPSU Vykdomojo komiteto posėdyje

Dalintis:

Balandžio 6-7 dienomis, Tarptautiniuose profesinių sąjungų rūmuose (ITUH), Briuselyje, vyksta 54-asis Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų (EPSU)  Vykdomojo komiteto posėdis.

„Vykdomojo komiteto darbotvarkė labai plati: bus diskutuojama apie darbuotojų teises, darbo apmokėjimo klausimus, lyčių lygybę, darbuotojų saugą ir sveikatą, socialinį dialogą, kolektyvines derybas, tarptautinės kampanijos už Europos darbuotojų atlyginimų kėlimą „Pay Rise” eigą. Taip pat susitikime bus kalbama ir apie kitas aktualijas – pabėgėliai ir jų situacija, darbuotojų ir jų atstovų persekiojimas ir represijos”, – teigia šalies profesines sąjungas posėdyje atstovaujantis Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas.

Pirmininkas pažymi, kad profesinėms sąjungoms nerimą kelia ir tarptautinės sutartys (CETA, TTIP, TISA), didžiųjų kompanijų, tokių kaip McDonalds, mokesčių slėpimas, skurdas kt.

Pasak J. Neverausko, EPSU Vykdomasis komitetas aptars ir einamuosius šios organizacijos klausimus prieš artėjantį EPSU suvažiavimą, vyksiantį 2019 m., Airijoje.