Pereiti prie turinio

Istorinis įvykis – susijungė dvi „Achemos” profesinės sąjungos

Dalintis:

 

Nuotrauka: lprofsajungos.lt, centre – išrinktoji Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė

Birželio 23 d. įvykusioje Achemos darbuotojų profesinės sąjungos neeilinėje rinkimų konferencijoje, ne vieno joje kalbėjusiojo pavadinta istorine, susijungė dvi AB „Achema“ profesinės sąjungos. AB „Achema“ darbininkų sąjungai įsiliejus į Achemos darbuotojų profsąjungą, ši dabar vienija beveik 900 bendrovės darbuotojų.

 

Konferencijoje pakeitus organizacijos įstatus įtvirtinta nuostata, kad profsąjungos pirmininkas negali turėti darbo santykių nei su „Achema“, nei su kita koncerno bendrove. Tad dvejų metų kadencijai pirmininke išrinkta Birutė Daškevičienė, iki šiol dirbusi Achemos profesinių sąjungų administracijos vadove, pavaduotojais – ligšiolinis pirmininkas Dainius Šlepetis ir buvęs darbininkų sąjungos vicepirmininkas Gintautas Kepežinskas.

Ligšiolinis Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Dainius Šlepetis organizacijai vadovavo nuo 2013 m. Pristatydamas pirmininkavimo ataskaitą jis apžvelgė profsąjungos pasiekimus, darbo užmokesčio augimo tendencijas, darbų saugos klausimus. Pasidžiaugė augančia naryste ir profsąjungų jungimosi faktu.

AB „Achema“ personalo ir bendrųjų reikalų direktorius Gytenis Subačius sveikindamas delegatus pareiškė, jog darbdavys neturi vienareikšmiško požiūrio į profsąjungų jungimąsi. Esą šis faktas bendrovės vadovybės „nei džiugina, nei gąsdina“. AB „Achema“ administracijos atstovas taip pat pastebėjo, jog „iki tikrų socialinių partnerių mums dar toloka, abiem pusėms reikia keisti požiūrį, nes per daug nepasitikėjimo vieni kitais“. Jis išreiškė viltį, jog profsąjunga „žiūrės plačiau ir veiks konstruktyviau“ ir pažadėjo, jog ir iš „darbdavio pusės, bent jau savo asmeny, stengsimės maksimaliai požiūrį keisti“.

Pasak Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas priminė susirinkusiesiems, jog įsigaliojus naujam Darbo kodeksui „nemokamų pietų nebeliks“, kolektyvinės sutartys galios tik profsąjungos nariams, todėl kitos išeities, kaip organizuotis, darbuotojams neliks. Jis taip pat pasidžiaugė, jog profsąjungos jungiasi ir informavo, kad Achemos darbuotojų profsąjunga dabar – didžiausia iš 47 federacijoje esančių organizacijų.

Vėliau diskutuota dėl nario mokesčio dydžio. Kadangi mokestis abiejose organizacijose buvo skirtingas, buvo pasiūlytos dvi alternatyvos: 0,75 ir 1 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio. Daugiausiai balsų atiduota už 1 proc. nario mokestį.

Abiejų organizacijų taryboms pasiūlius atsinaujinusios profsąjungos pirmininke iškelta Birutės Daškevičienės kandidatūra, kuriai konferencijoje ir pritarta. Daugiau laiko užėmė pavaduotojų rinkimai. Abiejų tarybų posėdyje iškeltos keturios kandidatūros į šiuos postus: Dainiaus Šlepečio, Ryčio Mažeikos, Gintauto Kepežinsko, Daliaus Jodenio; Gintaras Armonaitis pasiūlytas konferencijoje. Daugiausiai balsų surinko Dainius Šlepetis ir Gintautas Kepežinskas. Abu pavaduotojai pareigas eis visuomeniniais pagrindais.

Konferencijoje taip pat dalyvavo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininko pavaduotoja Jurgita Subačiūtė-Žemaitienė bei neseniai įsteigtos UAB „Agrochema“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Vitalija Januškevičenė. 

„Nedarysime jokių kardinalių pokyčių. Esame įsitikinę, kad mūsų sukurta sistema gera ir ją verta išlaikyti. Iš svarbiausių laukiančių darbų paminėčiau, kad remiantis naujuoju Darbo kodeksu derėsimės dėl palankesnės kolektyvinės sutarties ir darbo užmokesčio didinimo. Taip pat daug dėmesio skirsime profesinių sąjungų įvaizdžiui gerinti ir naujų narių pritraukimui“, – po konferencijos išplatintame Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pranešime cituojama B. Daškevičienė.

  

Šaltinis: lprofsajungos.lt