Pereiti prie turinio

EPSU komiteto posėdyje – aktualūs energetikos ir komunalinių paslaugų sektorių klausimai

Dalintis:

Iliustracija: sloanreview.mit.edu 

Lapkričio 10 dieną nuotoliniu būdu įvyko Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) Nuolatinio komunalinių paslaugų komiteto posėdis.

Jame dalyvavo per 30 atstovų iš įvairių šalių: Čekijos, Danijos, Švedijos, Suomijos, Prancūzijos, Italijos, Vokietijos, Ispanijos, kt. Lietuvai šiame komiteto posėdyje atstovavo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) pirmininkės pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Posėdyje apžvelgti COVID-19 krizės ekonominiai padariniai komunalinėms paslaugoms bendrai, taip pat aptarta situacija kiekviename sektoriuje: socialinio dialogo padėtis elektros energetikos ir dujų sektoriuose, Socialinių partnerių parengta veiksmų, susijusių su skaitmeninimu elektros energetikos sektoriuje, programa, bendras pareiškimas dėl teisingo pereinamojo laikotarpio Europos žaliajame susitarime, viešųjų paslaugų pritaikymas klimato kaitos poveikiui ir tam skirtos gairės profesinėms sąjungoms, darbuotojų sveikatos ir saugos užtikrinimas atliekų ir nuotekų tvarkymo sektoriuje, kt.  

Posėdyje, be kita ko, pažymėta, kad labai svarbus profesinių sąjungų vaidmuo skleidžiant informaciją apie veiksmus, susijusius su skaitmeninimu elektros energetikos sektoriuje nacionaliniu ir įmonės lygiu, bei prisidedant prie pandemijos sukeltų padarinių mažinimo.  

Atkreiptas dėmesys, jog EPSU atstovai susitiko su komisaru, atsakingu už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę, Virginijumi Sinkevičiumi, su kuriuo aptarė Europos Sąjungos Geriamojo vandens direktyvos planus. Direktyva siekiama, kad teikiant kokybiškas viešąsias vandens tiekimo paslaugas būtų užtikrinta kiekvieno Europos piliečio teisė turėti prieigą prie geriamojo vandens. Tačiau šiuo metu jos perspektyva kol kas miglota, mat privačios vandens tiekimo kompanijos, tarp kurių yra ir tokios korporacijos, kaip „Veolia“ bei „Suez“, minėtos direktyvos įgyvendinimu nėra suinteresuotos dėl pelno, tad vykdo aktyvią lobistinę veiklą prieš jos priėmimą.  

Primename, kad Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija yra EPSU narė, o anksčiau Lietuvos atstovo EPSU Nuolatinio komunalinių paslaugų komitete pareigas ėjo ilgametis LPPSF pirmininkas Juozas Neverauskas.  

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija