Pereiti prie turinio

Dvi svarbios darbuotojų pergalės Danijoje ir Norvegijoje: susitarta dėl didesnių atlyginimų

Dalintis:
Iliustracija - 3F.

Po masinių streikų vasario mėnesį, į kuriuos susibūrė per 50 tūkst. darbuotojų ir kitų piliečių, po ilgų derybų su darbdaviais (Danijos pramonės konfederacija), galiausiai Danijos 3F profesinei sąjungai pavyko susitarti dėl kolektyvinės sutarties pagerinimo pramonės sektoriuje.

  • Susitarta dėl didesnio valandinio atlygio bei didesnės darbuotojų pensijos įmokos dalies darbdaviui (didinama iki 10 proc.), kai darbuotojams ši įmokos dalis mažinama iki 2 proc.
  • Minimalus valandinis atlygis pramonės darbuotojams per dvejus metus didės 1,5 EUR, o papildoma priemoka už komandinius darbo rezultatus didėja 8,06 proc.
  • Labai svarbu, kad nauji darbuotojai iš kitų šalių įsidarbindami gaus 25 EUR didesnį valandinį darbo ampkėjimą, nes buvo susiklosčiusi ydinga praktika, kad migrantai darbuotojai gaudavo minimalius atlyginimus, ir tai dempingavo vietinių danų darbo užmokestį.
  • Minėtas susitarimas įsigaliojo atgaline data, t.y., nuo šių metų sausio 1 d.

Tuo metu praeitą savaitę prasidėjęs visuotinis darbuotojų streikas Norvegijoje baigėsi: Norvegijos profesinių sąjungų konfederacija (LO) ir darbdavių atstovai susitarė dėl didesnių atlyginimų.

  • Visiems LO nariams atlyginimas bus padidintas 7,5 kronomis (maždaug 6,40 EUR) per valandą, o mažą atlyginimą gaunantys darbuotojai gaus 11,5 (9,90 EUR) arba 10,5 (9,00 EUR)kronomis didesnius valandinius atlyginimus, priklausomai nuo to, ar jie yra profesinių sąjungų nariai, ar ne.
  • Tiesa, šie padidinimai taikomi įmonių, kurios turi kolektyvines sutartis, darbuotojams.

Primename, kad streikas Norvegijoje prasidėjo balandžio 17 d. Beveik 24 000 privataus sektoriaus darbuotojų neatvyko į savo darbo vietas. Streiko metu daugiausia dėmesio buvo skiriama darbuotojų perkamosios galios didinimui ir žemą atlyginimą gaunantiems darbuotojams.

Džiaugiamės kartu su kolegomis iš Danijos bei Norvegijos ir sveikiname su svarbiomis pergalėmis!

Darbuotojų solidarumas apsimoka!