Pereiti prie turinio

Darbuotojui buvo priteista solidi suma dėl neteisėto jo atleidimo

Dalintis:

Neseniai dalinomės žinia, kad Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovės AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ir atsakovo, įmonės darbuotojo M. S., apeliacinius skundus darbo ginčo byloje dėl darbuotojo atleidimo iš darbo pagal LR DK 58 str. 2 d.1 p. (dėl šiurkštaus darbuotojo darbo pareigų pažeidimo).

Teismas AB ,,Vilniaus šilumos tinklai“ apeliacinį skundą atmetė, o darbuotojo iš esmės patenkino, pripažindamas atleidimą iš darbo “už darbo drausmės pažeidimą“ neteisėtu.

Su nuasmeninta teismo nutartimi galima susipažinti čia:

https://bit.ly/47pRy3p

Teismas konstatavo, kad darbdavys darbo sutartį pagal LR darbo kodekso 58 straipsnio 1 dalį nutraukė neteisėtai. Minėtas straipsnis nustato, jog „darbdavys turi teisę nutraukti darbo sutartį be įspėjimo ir nemokėti išeitinės išmokos, jeigu darbuotojas dėl savo kalto veikimo ar neveikimo padaro pareigų, kurias nustato darbo teisės normos ar darbo sutartis, pažeidimą”.

Teismas priteisė darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos iki šio teismo sprendimo priėmimo dienos, vidutinį darbo užmokestį už kiekvieną darbo dieną po sprendimo priėmimo iki visiško sprendimo įvykdymo,bei šešių vidutinių mėnesinių atlyginimų kompensaciją, pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 218 straipsnio 4 dalį. Taip pat priteisė ir patirtų bylinėjimosi išlaidų atlyginimą.

Tokiu būdu darbuotojui buvo priteista per 50 000 EUR suma, neskaitant darbuotojo vidutinio darbo dienos darbo užmokesčio už priverstinės pravaikštos laiką už kiekvieną darbo dieną po sprendimo priėmimo.

Pažymėtina, kad AB „Vilniaus šilumos tinklai“ darbuotojui ginant savo teisėtus interesus teisme atstovavo Vilniaus energetikų profesinė sąjunga, kuri savo nariui ne tik suteikė teisinę, bet ir finansinę pagalbą.