Pereiti prie turinio

Darbas per karštį: ką verta įsiminti darbuotojams ir darbdaviams

Dalintis:

Darbas karštyje kelia pavojų darbuotojų sveikatai. Ką turėtų žinoti pats darbuotojas ir ką turėtų daryti darbdavys?Visų prima, darbuotojai turėtų žinoti savo teises ir pagrindinį darbų saugos užtikrinimo principą, kad darbo priemonėmis ir darbo organizavimu rūpinasi darbdavys. Darbuotojai turi teisę iš darbdavio pareikalauti vykdyti šitą pareigą.

  • Darbdavys turi įvertinti riziką ir turi aprūpinti darbuotojus priemonėmis, įskaitant ir darbo rūbus, taip pat užtikrinti specialiąsias pertraukas. Tai yra darbdavio pareiga, o darbuotojo pareiga – darbdavio duotomis priemonėmis naudotis.
  • Darbuotojai turėtų būti aprūpinti lengva vasarine apranga iš natūralaus pluošto, galvos apdangalais, geriamuoju vandeniu, pavėsinėmis arba kitos uždangomis nuo saulės atokaitos, kur darbuotojai galėtų pailsėti.
  • Be to,sekant temperatūros režimus, kartu reikia pakoreguoti ir darbo laiką. Jeigu yra galimybė – darbą paankstinti arba pavėlinti. Jeigu nėra galimybės – turi būti specialiosios pertraukos. Bent jau kas valandą, pusantros, darbuotojai turi eiti atsivėsinti, atsigerti vėsaus vandens ir šiek tiek pailsėti.
  • Darbuotojais uždarose patalpose taip pat būtina pasirūpinti – patalpos turi būti gerai vėdinamos, kondicionuojamos, kondicionieriai – nuolat valomi, laiku pataisomi.
  • Darbo vietose, esančiose lauke, negalima nusirengti – tai yra pažeidimas. Pirmiausia, darbuotojas daro pažeidimą, nesilaikydamas nustatytos įmonėje tvarkos ir nenaudodamas darbdavio išduotų priemonių, taigi, pirma, nusižengia pats darbuotojas, antra – darbdavys turi kontroliuoti, kad darbuotojai tokių nusižengimų nedarytų.
  • Dėl abiems pusėms (darbuotojų ir darbdavio) palankių sprendimų, kaip organizuoti darbą karščiu metu, galima susitarti įmonių kolektyvinėse sutartyse.