Pereiti prie turinio

„Achemos” streikui – vieneri

Dalintis:

Vasario 8 dieną, sukako lygiai metai, kaip prasidėjo istorinis, neterminuotas streikas „Achemos” gamykloje, Jonavoje.

Tąkart, lygiai 8 valandą, į darbo vietas jau neatvyko dalis darbuotojų, kurie apsisprendė pasinaudoti savo teise streikuoti ir tokiu atkreipti darbdavio dėmesį į ilgą laiką vilkinamas kolektyvines derybas.

Profesinės sąjungos duomenimis, tiesiogiai ir netiesiogiai streike dalyvavo per 330 bendrovės darbuotojų.

„Nors iki pat paskutinės minutės darbdavys nenuilstamai stengėsi užkirsti kelią, kad streikas neįvyktų, tačiau mums pavyko susitelkti ir suorganizuoti pirmąjį streiką šalies pramonės įmonėje per visą nepriklausomos Lietuvos laikotarpį! Tokiam žingsniui reikėjo daug narsos, tačiau turėdami tvirtą Jūsų ir užsienio kolegų užnugarį darbuotojai jautėsi kur kas drąsiau.

Žvelgiant atgal, sunku patikėti, kad kartu perėjome tokį nelengvą etapą. Vis tik buvo verta, nes „Achemos“ streikas apnuogino socialinio dialogo skaudulius, slypėjusius tiek įmonėje, tiek šalies mastu ir paskatinusius aktyviau ieškoti sprendimų.

Garsas apie streiką nuvilnijo visame pasaulyje, o peticiją dėl kreipimosi į darbdavį su prašymu pasirašyti kolektyvinę sutartį pasirašė 6000 bendraminčių iš įvairių pasaulio šalių! Tai – svarbus darbuotojų judėjimo Lietuvoje pasiekimas, parodantis, kad kartu esame jėga, su kuria reikia skaitytis”, – teigiama Achemos darbuotojų profesinės sąjungos kreipimęsi į visus streiko rėmėjus ir bendraminčius.

2022 m. vasario mėn. 8 d. AB „Achema“ prasidėjęs darbuotojų tikrasis streikas buvo sustabdytas 2022 m. vasario mėn. 24 d. dėl nepaprastosios padėties Lietuvoje įvedimo, kai Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą.