Pereiti prie turinio

Ženevoje vykstančioje konferencijoje – ir Lietuvos profesinių sąjungų atstovė

Dalintis:

Vasario 7 dieną, Ženevoje, Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) būstinėje, prasidėjo dvi dienas truksianti konferencija pagal tarptautinį projektą „Socialinių partnerių ir socialinio dialogo vaidmenų ir gebėjimų stiprinimas naujame darbo pasaulyje“. Joje dalyvauja darbdavių organizacijų, profesinių sąjungų atstovai iš 32 šalių ir ekspertai iš Eurofondo, Linnaues bei Salamanca universitetų.

Lietuvos profesinėms sąjungoms renginyje atstovauja Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininko pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė. Beje, nors į konferenciją buvo kviesti ir darbdavių atstovai, mūsų šalies darbdaviams niekas nepanoro atstovauti.

Naujasis projektas remiasi ankstesniu TDO ir Europos Komisijos bendradarbiavimu darbo santykių ir socialinio dialogo srityje. Jo tikslas – stiprinti nacionalines darbdavių ir darbuotojų organizacijas, veikiančias Europos Sąjungoje sukuriant žinių bazę, kuri galėtų padėti joms spręsti pagrindines problemas bei iššūkius besikeičiančiame darbo pasaulyje ir išsiaiškinti egzistuojančias galimybes.

Vykdant projektą daugiausia dėmesio bus skiriama moksliniams tyrimams, žinių ir gerosios praktikos dalijimuisi. Taip pat aukšto lygio nacionaliniai ekspertai, kartu su socialiniais partneriais, parengs nacionalines ataskaitas.

Konferencijos Ženevoje metu socialiniai partneriai apibrėš bendras temas, susijusias su besikeičiančio darbo pasaulio sritimi bei aptars projekto vykdymo principus.

Pasak J. Subačiūtės-Žemaitienės, dalyviai jau spėjo pasidalinti kolektyvinių derybų situacija savo šalyse, kuri yra tikrai labai įvairi.

„Palyginimui: mes turime tik 6 šakos kolektyvinių sutarčių, tuo metu bulgarai – 20, o štai latviai – nei vienos. Tad šioje srityje tikrai yra kur tobulėti. Tikimės, kad TDO projektas padės pasistūmėti sklandaus dialogo link“, – pažymėjo Lietuvos atstovė.    

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija