Pereiti prie turinio

Webinare su EPSU ekspertais – naujas žvilgsnis į profesinių sąjungų veiklą

Dalintis:

Gruodžio 7 d. vyko Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) webinaras, kuriame su kolegomis iš kitų Europos šalių sėmėmės žinių apie narių pritraukimą ir profesinių sąjungų organizuojamas protesto akcijas bei įvairias kampanijas.

Norvegijos profesinės sąjungos „Fellesforbundet” projektų vadovas Martin Raaen Eidissen pristatė šios profesinės sąjungos narių pritraukimo strategiją darbovietėse, kurios įdarbina inžinierius, žmogiškųjų išteklių konsultantus, darželių auklėtojus ir aukles.

Kaip vieną iš sėkmės receptų jis įvardijo sėkmingą komunikacijos ir viešinimo strategiją.

Vokietijos profesinės sąjungos „Verdi” atstovas, tyrėjas, kolektyvinių derybų ekspertas, Dr. Heiner Dribbusch, kalbėjo apie profesinių sąjungų veiklą per konfilkto prizmę. Jis pažymėjo, kad kol nėra konfilktinės situacijos su darbdaviu, tol dažnai nariai nemato prasmės likti profesinėje sąjungoje. Ilgainiui darbuotojams net ir sunkiai išsiderėtos kolektyvinių sutarčių garantijos ima atrodyti, kaip savaime suprantamas dalykas. Todėl reikalinga nuolatinė komunikacija ir naujoviškas požiūris į narių pritraukimą.