Pereiti prie turinio

Vokietijos sveikatos priežiūros darbuotojai protestuoja dėl teisingo darbo užmokesčio: palaikykime!

Dalintis:

Vokietijos privataus ligoninių tinklo „Ameos“ darbuotojai reikalauja teisingo ir vienodo darbo užmokesčio už tą patį darbą, kuris būtų nustatytas  kolektyvinėje sutartyje. Pavyzdžiui, rytiniame Saksonijos-Anhalto regione esančiose šio tinklo ligoninėse, slaugytojai gauna iki 500 EUR mažiau nei darbuotojai kitose ligoninėse. 

Tačiau, nepaisant to, įmonės vadovybė atsisako pasirašyti kolektyvinę derybų sutartį su profesine sąjunga Ver.di. Po masinių trumpalaikių streikų 2019 metų lapkričio mėn., darbdavys atleido 14 darbuotojų be jokio išankstinio perspėjimo ir pagrasino atleisiantis dar 800 darbuotojų, jei protesto veiksmai ir toliau bus tęsiami. 

„Šiuo metu darbuotojai pradėjo neterminuotą streiką – jie kovoja dėl geresnio atlyginimo. Prioritetu turi tapti tinkamas darbo apmokėjimas ir kokybiškos sveikatos paslaugos, bet ne pelnas. Tik teisingas ir pakankamas darbo užmokestis sveikatos priežiūros įstaigose gali pritraukti naujų kvalifikuotų specialistų“,- sakoma pranešime Labourstartcampaigns.net portale.

Darbuotojai ir jiems atstovaujančios profesinės sąjungos – Ver.di bei Europos visuomeninių paslaugų profesinė sąjunga (EPSU) – prašo palaikymo jų teisėtiems reikalavimams pasirašant protesto laiškus „Ameos“ Saksonijos-Anhalto regiono generaliniam direktoriui Frankui Ulrickui Wieneriui ir „Ameos“ valdybos pirmininkui dr. Axelui Paegeriui su raginimu sėsti prie derybų stalo ir pasirašyti kolektyvines sutartis minėtame regione bei atšaukti visus neteisėtus atleidimus ir sustabdyti grasinimus darbuotojams.

Kviečiame palaikyti kolegas pasirašant peticiją, kurią galima rasti pasekus šią tiesioginę nuorodą:

https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=4297

Dėkojame už palaikymą!

 

Parengta pagal Labourstartcampaigns.net informaciją