Pereiti prie turinio

Vilniuje susirinkę mitingo dalyviai vertino seimūnų darbą ir rinko labiausiai darbuotojams „nusipelniusį“ politiką

Dalintis:

Keli šimtai žmonių ketvirtadienį susirinko į mitingą „Čia gyvensim ir dar balsuosim!“ prie Seimo protestuoti prieš naująjį Darbo kodeksą, kuris, profesinių sąjungų teigimu, susiaurina darbuotojų socialines garantijas. Į mitingą atvyko ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos atstovai iš AB “Klaipėdos nafta” darbuotojų profesinės sąjungos, Achemos profesinių sąjungų.   

Nors Seimas buvo suplanavęs pradėti Darbo kodekso projekto priėmimą, šių planų mitingo išvakarėse buvo atsisakyta, nes protesto akcijos rengėjai planavo posėdį Nepriklausomybės aikštėje transliuoti tiesiogiai. Todėl susirinkusiems mitingo dalyviams interaktyvioje scenoje buvo transliuojami ankstesni Seimo balsavimų vaizdo įrašai dėl tokių darbuotojams svarbių sprendimų kaip nenustatytos apimties darbo sutarčių atsiradimas, nepritarimas siūlymui naikinti darbo tarybas, darbuotojų patraukimas baudžiamojon atsakomybėn už dalyvavimą streikuose, išeitinių išmokų mažinimas, kai darbuotojai atleidžiami darbdavio valia ir privalomojo darbo stažo ilginimas pensijai gauti.

Žurnalistas Audrys Antanaitis kvietė protesto akcijos dalyvius vertinti Seimo narių darbą balsuojant žaliomis („už“) ir raudonomis („prieš“) kortelėmis ir taip išreiškiant paramą arba nepritarimą parlamentarų siūlymams. Beveik visi profesinių sąjungų siūlomi teisės aktų patobulinimai Nepriklausomybės aikštėje buvo palaikomi vienbalsiai. 

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė ir Trišalės tarybos narė Gražina Gruzdienė piktinosi ir stebėjosi, jog parlamentarai nusiteikę įteisinti nenustatytos apimties darbo sutartis, kurias, pasak jos, turi tik dvi valstybės, o Europos Komisija į tokias sutartis žiūri labai neigiamai.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė sakė, kad naujasis Darbo kodeksas tik paskatins emigraciją. „Sakoma, kad kils algos ir daugės darbo vietų. Kada? Ateityje. Kažkada ateityje, o ne dabar, o žmonėms reikia gyventi dabar“, – mitinge kalbėjo K.Krupavičienė.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas pabrėžė, kad už tuos Seimo narius, kurie svarstant Darbo kodeksą už darbuotojų atstovų siūlymus balsavo nykščiu žemyn, artėjančiuose rinkimuose balsuosime taip pat.  

Seimo narių sprendimus komentavo ir kiti profesinių sąjungų lyderiai bei atstovai. 

Į protesto akciją susirinkę žmonės skandavo „gėda“, laikė platus su užrašais „Įstatymai naujyn-gyvenimas blogyn“, „Ne tik paukščiai būna pikti – mes Jus stebime“, „Nenorime grįžti į baudžiavos laikus“, „Gėda atimti paskutines garantijas“, kt.

Skverelyje prie Mažvydo bibliotekos buvo nutiesta „didvyrių“ galerija iš socialinį modelį palaikančių Seimo narių, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistų bei naująjį Darbo kodeksą ir „Sodros“ reformą rašiusių mokslininkų nuotraukų.

Protesto akciją vainikavo akcijos „Išrink labiausiai darbuotojams „nusipelniusį“ Seimo narį“ apdovanojimai:

„Skaudžiausias smūgis darbuotojams“ – už išeitinių išmokų mažinimą, 0 valandų darbo sutarties įvedimą ir darbuotojų atleidimą be priežasties – antipilietinio darbo spartuolio vardą laimėjo Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė. Seimo narei bus įteiktas prizas – makaronai.

„Labiausiai mylintis darbuotojus“ – politikas, viešai reiškiantis paramą darbuotojams, tačiau balsuojantis priešingai – už dirvos išpurenimą dešiniųjų atėjimui suteikiamas Algirdui Butkevičiui. Premjerui bus įteikti riestainiai.

„Darbas – dzin“ – už blogiausios Europos Sąjungos praktikos įgyvendinimą suteikiamas vienam iš socialinio modelio rengėjų Tomui Davuliui, kuriam bus įteiktas žiedinis kopūstas.

Mitingo nuotraukas šioje nuorodoje:

https://www.facebook.com/pramprof/photos/?tab=album&album_id=995327437249165

 

Parengta pagal lpsk.lt, 15min.lt ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informaciją