Pereiti prie turinio

Vilniuje spalį bursis EPSU jaunimo tinklo valdyba

Dalintis:

Šių metų birželio 1-2 dienomis, Dubline (Airija), Europos visuomeninių paslaugų profesinės sąjungos (EPSU) kongreso išvakarėse įvyko 10-asis EPSU jaunimo tinklo susitikimas, kuriame dalyvavo beveik 50 dalyvių. Renginyje dalyvavo atstovai iš Albanijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Belgijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Suomijos, Prancūzijos, Vokietijos, Graikijos, Vengrijos, Airijos, Italijos, Kosovo, Lietuvos, Norvegijos, Rumunijos, Slovėnijos, Ispanijos, Švedijos, Turkijos, Ukrainos, taip pat Jungtinės Karalystės ir Rusijos.

Lietuvai susitikime atstovavo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos jaunimo sektoriaus narys Deividas Činikas (AB ESO) ir Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos jaunimo sektoriaus lyderė, EPSU jaunimo Valdybos narė, Alina Tankeliun.

Posėdyje buvo išrinkta nauja EPSU jaunimo tinklo valdyba iš 14 narių. A. Tankeliun perrinkta antrai kadencijai.

Taip pat kalbėta apie EPSU ir Fredericho Eberto Stiftungo fondo bendradarbiavimą bei profesinių sąjungų finansavimą  siekiant atnaujinti profesinių sąjungų judėjimą pasitelkiant jaunimo iniciatyvas.

Airijos tinklo atstovai papasakojo apie darbą jaunimo srityje, taip pat iššūkius, su kuriais susiduria profesinių sąjungų judėjimas, ir būtinybę susieti savo veiklą su kitais jaunimo judėjimais, tokiais kaip Fridays for Future siekiant aplinkos išsaugojimo, kt.

Susitikime daug dėmesio skirta naujausiai EPSU jaunimo apklausai, kuria buvo siekiama išsiaiškinti dabartinę jaunimo situaciją darbo rinkoje ir ateities viziją iki 2030 metų. 

Apklausa parodė, jog:

  • Didžioji dalis respondentų dirba pagal darbo sutartis, daugiau nei 35 valandas per savaitę, tačiau vis dar jaučia nesaugumą;
  • Pagrindinė įstojimo į profesines sąjungas priežastis yra lūkestis dėl didesnio darbo užmokesčio ir geresnių darbo sąlygų bei palaikymas;
  • Didžioji dalis respondentų, nesančių profesinių sąjungų nariais, neprisijungė prie šių organizacijų, nes tiesiog nebuvo informuoti apie tokią galimybę arba pristigo informacijos;  
  • Esamus narius reikia nuolat motyvuoti, antraip pasyvesnieji linkę palikti profesinę sąjungą;
  • Aktyvieji profesinių sąjungų nariai yra pilietiškesni ir aktyvesni visuomeninėje veikloje.         

Pažymėtina, kad spalio 14 dieną, Vilniuje, vyks pirmasis naujosios EPSU jaunimo tinklo valdybos posėdis.

 

Parengta pagal epsu.org informaciją