Pereiti prie turinio

Vilniuje pradėjo veikti plakatų paroda DSS tematika

Dalintis:

Dailininkų sąjungos galerijoje, Vokiečių g. 2, Vilniuje, pradėjo veikti unikali paroda „Lenkiškas plakatas 1955-1985“, kurioje eksponuojami lenkų kilmės menininkų plakatai darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) tematika iš gausios Piotr Dąbrowski kolekcijos. Šios parodos atidarymas  kovo 29 d. buvo konferencijos „Sauga svarbiausia. Kaip pranešti ir įtikinti“ baigiamoji dalis. 

Įžanginį žodį renginio metu tarė pagrindinio parodos organizatoriaus ir rėmėjo AB „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Ireneusz Fafara. 

„Sako, kad vyrams nedera prisipažinti, kad bijo. Bet aš bijau nelaimingų atsitikimų. Statistika, kuri rodo, kad kartą per 10 metų naftos perdirbimo įmonėse įvyksta labai rimtų nelaimingų atstikimų ir daug dažniau kam nors padaroma žala, neleidžia man ramiai miegoti. Žiauri statistika. 

Kažkada mano vyresnysis kolega, ORLEN grupės vadybininkas, paklausė manęs „O jeigu visi šie darbuotojai būtų mūsų šeimos nariai? Ar irgi taikytumės su tuo, kad kartą per kiek laiko „statistika“ pasiimtų kurį nors iš jų?“. Ne. Tokiu atveju siektume, kad statistika nesuveiktų. Toks būtent yra mūsų tikslas „ORLEN Lietuva“. Didžiuojuosi, kad „Sauga svarbiausia“ tapo mūsų įmonės kultūros dalimi“, – kalbėjo I. Fafara.

Tačiau jis pabrėžė, kad ne visada viskas taip gerai klojosi jo valdomoje įmonėje. „Mokėmės saugos, mokėmės apie ją kalbėtis. Ekperimentavome, kaip visa tai perteikti, pranešti darbuotojams. Išmokome saugos reikalauti vienas iš kito. Šiandien noriai dlijamės savo gerąja patirtimi ir raginame mūsų partnerius ir kolegasiš kitų Lietuvos pramonės įmonių kreipti dėmesį į darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų laikymąsi“, – pažymėjo AB „ORLEN Lietuva“ vadovas. 

Parodos atidaryme dalyvavo svečiai iš AB „ORLEN Lietuva“, AB „Achema“,  Lietuvos chemijos pramonės įmonių asociacijos, Valstybinės darbo inspekcijos, profesinių sąjungų, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos, Lenkijos instituto Vilniuje, kt. 

„Tiesiog stebėtina, kaip vienu piešiniu ir su jumoru galima įtaigiai perteikti žinią apie tai, kas laukia darbuotojų, jeigu jie nesilaikys saugos darbe reikalavimų“, – parodos įspūdžiais  dalijosi Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovė Birutė Daškevičienė. Jos nuomone, pakaktų įmonėje pakabinti bent vieną iš tokių plakatų, ir jis kartais būtų paveikesnis nei paskaita apie DSS.

Paroda veiks iki balandžio 28 d. , kai bus minima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Kviečiame visus joje apsilankyti!

Taip pat norime padėkoti Lietuvos chemijos pramonės įmonių asociacijai už kvietimą dalyvauti įdomioje ir aktualioje konferencijoje apie darbuotojų saugą ir sveikatą bei parodos atidaryme.  

Daugiau nuotraukų iš parodos atidarymo mūsų Facebook galerijoje