Pereiti prie turinio

Vilniuje diskutuojama apie socialinio dialogo praktinį įgyvendinimą Baltijos šalyse

Dalintis:

Šiandien, gegužės 8 d., Vilniuje,  vyksta tarptautinė konferencija „Socialinis dialogas: jo vystymas Baltijos šalyse“. Konferencija organizuojama Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) iniciatyva įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą „Profesinių sąjungų ir darbdavių bendradarbiavimo modelis vystant socialinį dialogą”. 

Šios konferencijos tikslas – pasidalinti gerąja socialinio dialogo vystymo patirtimi tarp Latvijos, Estijos ir Lietuvos socialinių partnerių, išgirsti Lietuvos ekspertų įžvalgas įvairiais socialinio dialogo klausimais bei paskatinti diskusijas aktualiausiomis temomis.

Konferenciją pradėjo VDI vadovas Jonas Gricius, po to buvo pasirašytas susitarimas tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybinių darbo inspekcijų siekiant tarpusavio bendradarbiavimo ir dalijimosi gerąja patirtimi.  

Vėliau skaitomi pranešimai apie socialinio dialogo praktinį įgyvendinimą Baltijos šalyse, informavimo ir konsultavimo, kaip socialinės partnerystės formos, reikšmę.

„Bendradarbiavimas tarp valstybės institucijų, profesinių sąjungų, darbdavių ir mokslo atstovų yra būtinas siekiant užtikrinti susikalbėjimą tarp visų dialogo dalyvių. Suteikdami partneriams galimybę aptarti aktualias temas ir problemas bei ieškodami sprendimų drauge, galime tikėtis pažangos socialinio dialogo vystymo srityje, o tuo pačiu ir socialinių partnerių interesų derinimo kokybės.“, – teigiama konferencijos organizatorių pranešime.

Konferencijoje dalyvauja Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininko pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Daugiau informacijos apie projektą: socdialogas.lt

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija