Pereiti prie turinio

Vilniaus darbuotojų saugos ir sveikatos komisijos „desantas“ Ukmergėje

Dalintis:

Lapkričio 15 d. Ukmergės rajono savivaldybėje įvyko Vilniaus apskrities teritorinės darbuotojų saugos ir sveikatos komisijos (DSS komisija) posėdis. Jo metu daugiausiai kalbėta su medienos apdirbimo ir baldų gamybos įmonių atstovais apie jiems aktualius darbų saugos klausimus. 
Posėdį, bendradarbiaudamas su Ukmergės savivaldybės administracija bei Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) Ukmergės filialu, surengė Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Vilniaus skyrius. 
Šiame posėdyje Lietuvos profesinių sąjungų konfederaciją atstovavo AB „Litgrid” vyresnysis darbų saugos ir sveikatos specialistas Darius Jasiūnas.

Sveikinimo žodį taręs Ukmergės rajono savivaldybės meras R. Janickas pabrėžė, kad Ukmergės kraštas garsėja medžio apdirbimo ir baldų gamybos įmonėmis, turinčiomis ilgametes šio verslo tradicijas. „Tačiau didžiausias turtas yra mūsų žmonės, įmonių darbuotojai, jų sveikata ir gyvybė. Todėl mūsų bendras tikslas – žmonės turi dirbti saugiai. Apie tai reikia tartis, diskutuoti. Reikia daryti viską, kad kiekvienas darbuotojas mylėtų, gerbtų save ir rūpintųsi savo saugumu bei sveikata darbe“, – sakė R. Janickas.

Apie verslo, vietos savivaldos bei valstybinių institucijų sąveiką, užtikrinant saugią ir sveiką darbo aplinką kalbėjęs R. Baravykas pasidžiaugė bendradarbiavimu su savivaldybe bei VDI. Jis atkreipė dėmesį, kad PPAR padalinys Ukmergėje Lietuvoje vienintelis iš tokių padalinių vykdo darbų saugos mokymus darbdaviams ar jų atstovams. Kalbėtojas apgailestavo, kad iš daugiau nei 20-ies Ukmergės rajone dirbančių medienos apdirbimo ir baldų gamybos įmonių, kurių atstovai buvo kviesti į posėdį, atvyko tik trečdalis. „Nesinorėtų manyti, kad kai kuriems įmonių vadovams su darbų sauga ir sveikata susiję klausimai nerūpi. Jei taip – šios problemos nebus įdomios ir jų pavaldiniams“, – kalbėjo R. Baravykas. Jis taip pat palietė aktualius darbdavių bei jų atstovų mokymo ir atestavimo klausimus; paragino VDI dar aktyviau rengti konsultacijas, seminarus rajonuose.

Apie nelaimingų atsitikimų prevenciją medienos apdirbimo pramonėje kalbėjęs R. Rakauskas pabrėžė, kad mirtinų nelaimingų atsitikimų Lietuvoje mažėja: 2012 m. jų buvo 59, 2013 m. – 60, 2016 m. – 45, o šiemet – 31. Medienos apdirbimo įmonėse šiais metais įvyko 6 sunkūs nelaimingi atsitikimai darbe ir 1 mirtinas. Ukmergėje tokių atvejų nei šiemet, nei pernai nebuvo. „Visų pareiga – nenumoti ranka į lengvus nelaimingus atsitikimus darbe. Juos reikia išsamiai ištirti, išsiaiškinti priežastis, imtis prevencijos. Taip galėsime užkirsti kelią ir skaudesniems padariniams“, – sakė pranešėjas.

Apie neblaivumo darbe prevencijos problemas kalbėjo Lietuvos pramoninkų konfederacijos atstovas, bendrovės „Inovatyvių procesų sprendimai“ vadovas  D. Didžgalvis. Socialinio dialogo svarbą savo pranešime nagrinėjo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovas R. Ramanauskas. 
Renginyje taip pat skaityti pranešimai apie priešgaisrinės saugos aktualijas medienos apdirbimo, gamybos įmonėse; apie sanitarinės apsaugos zonos problematiką verslo įmonėms; apie Ukmergės rajono gamybinės sferos įmonių aplinkosaugos būklę, reikalavimus ir rekomendacijas. 
Išvažiuojamuosius posėdžius Vilniaus apskrities DSS komisija nusprendė rengti tik šiais metais; anksčiau komisija rinkdavosi tik VDI Vilniaus teritorinio skyriaus patalpose. „Matome, kad tokie išvažiuojamieji posėdžiai išties labai naudingi tiek mums, tiek darbdaviams. Pastebime, kad atsirado visai kita bendravimo kokybė“, – teigė šios komisijos pirmininkas J. Survila.

Pritardamas tokiam vertinimui Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas D. Čeponas pastebėjo, kad naujasis komisijos darbo formatas padeda darbuotojų saugos ir sveikatos aktualijomis sudominti daugiau visuomenės regionuose, skirti daugiau dėmesio praktiniams klausimams.

Šis posėdis antrasis išvažiuojamasis DSS komisijos posėdis. Pirmasis toks posėdis surengtas Elektrėnuose, kur buvo susitikta su Elektrėnų ir Kaišiadorių savivaldybių ūkininkais.

Posėdyje išrinktas naujas Vilniaus apskrities DSS komisijos pirmininkas. Juo tapo VDI Vilniaus skyriaus vedėjas R. Rakauskas.
Vėliau posėdžio dalyviai buvo pakviesti apžiūrėti bendrovę „Narbutas Furniture Company“.

Renginyje Ukmergėje dalyvavo Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas Dalius Čeponas, VDI Vilniaus skyriaus atstovai, Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, Vilniaus PPAR Ukmergės filialo vadovas Regimantas Baravykas, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Ukmergės skyriaus vedėja Elena Mirinavičienė, Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Audrius Kuprionis, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Atliekų tvarkymo kontrolės ir analizės skyriaus vedėjas Tomas Kasperovičius bei Ukmergės agentūros vadovas Dalius Bielskis, bendrovių „Universalūs medžio produktai“, „Narbutas Furniture Company“, „Aukmergės baldai“, Rebilda“, P. Vilčinsko individualios įmonės „Vilporė“ atstovai ir kt.

Valstybinės darbo inspekcijos informacija