Pereiti prie turinio

V. Vilimienė: AB „ORLEN Lietuva“ personalo vadovybės veiksmai – rimta kliūtis socialiniam dialogui

Dalintis:

Šiandien, gegužės 30 d., Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė kreipėsi į PKN ORLEN valdybos pirmininką Daniel Obajtek ir AB „ORLEN Lietuva“ generalinį direktorių Michal Rudnicki dėl esminių socialinio dialogo principų ignoravimo įmonėje AB „ORLEN Lietuva“.  

Rašte V. Vilimienė teigia, jog jau kuris laikas įmonėje pastebimos tendencijos, kad bendrovės vadovybė vengia teikti profesinei sąjungai informaciją apie priimamus sprendimus, liečiančius darbuotojų darbo sąlygas, bei vykdyti konsultacijas.

„Štai neseniai buvo priimti vidiniai teisės aktai, reguliuojantys asmens duomenų apsaugą įmonėje, tačiau su darbuotojų atstovais ne tik kad nebuvo konsultuojamasi dėl šių teisės aktų projektų, jiems taip pat nebuvo suteikta informacija apie laukiančius pasikeitimus. Pažymėtina, kad Lietuvos Respublikos Darbo kodekso 206 straipsnis įpareigoja darbdavio atstovus tokiais atvejais informuoti ir konsultuotis, tačiau tai nebuvo atlikta.“, –  pabrėžia Naftininkų profesinės sąjungos lyderė.  

Taip pat laiške atkreipiamas dėmesys, jog įmonės Personalo tarnybos vadovė ne kartą nurodinėjo profesinei sąjungai, kaip jie turintys atstovauti darbuotojams, bei ką deleguoti į bendras komisijas, nors panašūs klausimai yra profesinės sąjungos vidaus reikalas.

Be to, keletą savaičių įmonės teritorijoje buvo platinami lapeliai su profesinę sąjungą žeminančia, šmeižikiško pobūdžio informacija, kiršinančia tarpusavyje darbuotojus ir skaldančia įmonės kolektyvą. Deja, vadovybė toleravo šią situaciją, nors anksčiau panašūs veiksmai nebuvo leidžiami.

„Mūsų požiūriu, tokie personalo vadovybės veiksmai yra rimta kliūtis tinkamam ir sklandžiam socialiniam dialogui bei bendradarbiavimui. Todėl prašome Jūsų imtis priemonių, kad įmonėje būtų sudarytos tinkamos sąlygos socialinei partnerystei.“, – rašoma rašte, adresuotame D. Obajtek ir M. Rudnicki.  

Primename, kad Naftininkų profesinė sąjunga yra Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos narė ir vienija daugiau nei 600 darbuotojų.

 

Šaltinis: naftininkai.pramprof.lt