Pereiti prie turinio

UAB “Elektrėnų komunalinis ūkis” darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku išrinktas Gediminas Kriščiūnas

Dalintis:

Nuotraukoje: akimirka iš 2021 m. LPPSF šeimų sporto žaidynių. Viduryje – Gediminas Kriščiūnas, dešinėje – LPPSF pirmininkė Dalia Jakutavičė, kairėje – jos pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Lapkričio 17 d. Elektrėnų savivaldybėje įvyko UAB “Elektrėnų komunalinis ūkis” darbuotojų profesinės sąjungos ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas.

Jame pirmininku dar vienai ketverių metų buvo išrinktas ilgametis šios organizacijos lyderis Gediminas Kriščiūnas. Už jį balsuota vienbalsiai.

G. Kriščiūnas savo veiklos ataskaitoje nariams, be kita ko, pažymėjo, kad 2018 metų gruodį buvo pasirašyta UAB “Elektrėnų komunalinis ūkis” kolektyvinė sutartis. Tąkart su darbdaviu pasisekė susiderėti dėl naudų, kurios galioja tik  profesinės sąjungos nariams, suderinti darbo užmokesčio sistemą. Taip pat buvo pritarta ir naujoms darbo tvarkos taisyklėms.

“Kad nebūtų diskriminuojami bendrovės darbuotojai, kurie yra ne profesinės sąjungos nariai, įtraukėme punktą, jog jiems galioja tos pačios naudos, kaip ir  nariams, jei jie pareiškia sutikimą mokėti kolektyvinės sutarties administravimo mėnesinį mokestį”, – kalbėjo G. Kriščiūnas,

Susirinkime buvo išrinktas ir pirmininko pavaduotojas – juo tapo Ovidijus Leicmonas. Taip pat  patvirtinta profesinės sąjungos revizinės komisijos ataskaita, nauja šios komisijos sudėtis, išrinkti atstovai kolektyvinės sutarties administravimui, saugos darbe komitetui, kt.

Dalyviams žodį tarė ir UAB “Elektrėnų komunalinis ūkis” generalinis direktorius Ričardas Leckas. Jis pasveikino naujai išrinktus profesinės sąjungos komiteto narius, pirmininką. Bendrovės vadovas informavo apie priimtą sprendimą visiems darbuotojams padidinti atlyginimą vidutiniškai 10 proc. nuo lapkričio 1 d. Be to, pažadėjo, jog tai ne paskutinis algos pakėlimas: kitais metais, priklausomai nuo finansinių galimybių, atlyginimas vėl bus didinamas.

Pažymėtina, kad profesinės sąjungos pirmininkas Gediminas Kriščiūnas veiklą profesinėse sąjungose pradėjo prieš 34 metus. Nuo 1987 m. jis buvo Lietuvos elektrinės profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas, nuo 1991m. – Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės profesinės sąjungos pirmininkas, o nuo  2010 m. – UAB “Elektrėnų komunalinis ūkis” darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas.

Taip pat G. Kriščiūnas yra aktyvus Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) tarybos narys, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) tarybos narys, nenuilstantis padėjėjas ir atrama organizuojant tradicines LPPSF šeimų sporto žaidynes Šventojoje.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos vardu nuoširdžiai dėkojame kolegai Gediminui už jo bendrystę ir sveikiname linkėdami stiprybės, sveikatos, sėkmės, bei toliau skleisti uždegantį optimizmą ir tikėjimą gražia ateitimi!