Pereiti prie turinio

Trišalės tarybos posėdyje aptarti darbo ir poilsio laiko reglamentavimo klausimai

Dalintis:

Nuotrauka: socmin.lt 

Sausio 24 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusiame Trišalės tarybos posėdyje profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai ieškojo susitarimo dėl ginčytinų Darbo kodekso nuostatų. Šį kartą nagrinėti darbo ir poilsio laiko reglamentavimo klausimai.

Posėdyje pavyko sutarti dėl darbo laiko režimų, kai dirbantiems pagal suminę darbo laiko apskaitą būtų taikomas trijų mėnesių apskaitinis laikotarpis, o visiems kitiems – vieno mėnesio apskaitinis laikotarpis. Pirmu atveju maksimalus darbo laikas per savaitę, įskaitant viršvalandžius, negalės viršyti 48 val., antru atveju – 60 val. per savaitę.

Taip pat sutarta, kad suminę darbo laiko apskaitą galima bus taikyti esant poreikiui ir pasikonsultavus su darbuotojų atstovais bei kitais kolektyvinėje sutartyje numatytais atvejais.

Buvo sutarta ir dėl darbo laiko apskaitos, kai darbdaviai privalės vesti visų darbuotojų, išskyrus dirbančių pagal nekintantį darbo grafiką, laiko apskaitą.

Klausimai dėl to, kokio ilgio kasmetines atostogas suteikti darbuotojams, papildomų atostogų neįgalius vaikus auginantiems vienišiems tėvams, pailgintų atostogų dėl ypatingų ar kenksmingų sąlygų bei dėl darbo stažo, taip pat dėl darbo naktį bei viršvalandžių, dar bus svarstomi kituose posėdžiuose.

Trišalė taryba taip pat pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymams asmenims, įsivaikinantiems vaikus, suteikti teisę į tėvystės ir vaiko priežiūros atostogas.

Pasak Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininko pavaduotojos-teisininkės Dalios Jakutavičės, dalyvavusios šiame posėdyje, buvo svarstomas ir Trišalės tarybos išplėtimo (naujų narių įtraukimo į Tarybos sudėtį) klausimas. Šįkart buvo pristatyti kriterijai, kuriais vadovaujantis, į Trišalės tarybos sudėtį būtų priimtos tiek darbuotojus, tiek darbdavius atstovaujančios organizacijos.

Nuspręsta, kad, ir norinčios įsijungti į Tarybą, ir jau ten esančios organizacijos iki vasario 1 d. turi užpildyti ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai atsiųsti dokumentus, įrodančius, ar atitinka minėtus kriterijus.  Kito Trišalės tarybos posėdžio, kuris numatomas vasario 7 d., metu bus nuspręsta, kas pagal pateiktus duomenis gali pretenduoti į šios tarybos sudėtį.

 

Straipsnyje panaudota socmin.lt informacija