Pereiti prie turinio

Trišalei tarybai 26-eri: pirmininkės Dalios Jakutavičės sveikinimas

Dalintis:

Gegužės 5 dieną Lietuvos Respublikos Trišalei tarybai (TT) sukanka 26 -eri.

Skaitant TT steigimo istoriją, galime rasti paminėtą faktą, jog profesinių sąjungų atstovai nuolat pabrėždavo valstybės vadovams būtinybę girdėti ir darbdavių balsą. Taip prasidėjo partnerystė, kurios iniciatoriai buvo profesinių sąjungų atstovai.

Per šiuos ilgus bendro darbo metus buvo ir įtemptų laikotarpių, kai reikėjo rasti visoms pusėms priimtinus sprendimus. 2017 metai šiuo požiūriu buvo bene įsimintiniausi. Sunkios, karštos ir ilgos diskusijos dėl naujojo Darbo kodekso įplieskė ir nemažos įtampos tarp socialinių partnerių. Visgi, turėjome rasti kompromisus ir užbaigti pradėtą darbą.

Nuolat kintanti situacija ir toliau diktuoja sparčius pokyčius darbo santykiuose bei naujų subalansuotų sprendimų poreikį. Pandemija mums labai aiškiai parodė susitelkimo ir įsiklausymo būtinybę ir tai, kaip svarbu yra tartis bei kartu ieškoti geriausių išeičių net ir labai sudėtingose situacijose.

Tad šios sukakties proga linkiu mums visiems nepamiršti pradinės TT vizijos – įsiklausyti, išgirsti, suprasti, o tada susitarti.

Su švente kolegos!

 

Dalia Jakutavičė, LR Trišalės tarybos pirmininkė