Pereiti prie turinio

Tomas Jakutavičius išrinktas EPSU Jaunimo tinklo Valdybos nariu

Dalintis:

Rugsėjo 8-9 dienomis, Berlyne, VER.DI profesinės sąjungos būstinėje, vyko 8-asis Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų (EPSU) Jaunimo tinklo (angl. EPSU Youth Network) susitikimas, į kurį susibūrė per 55 Europos profesinių sąjungų jaunimo atstovus. Jame dalyvavo ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos Jaunimo sektoriaus pirmininkas Tomas Jakutavičius.

Renginyje  buvo diskutuojama, kaip paskatinti jaunimą tapti aktyviais profesinių sąjungų, bendruomenių nariais, sukurti saugias darbo vietas ir užtikrinti orų darbo užmokestį, o profesines sąjungas padaryti patraukliomis jauniems darbuotojams ir išlaikyti jau esamus narius, ieškoma kas jungia jaunimą skirtinguose Europos regionuose.

Taip pat buvo numatyti nauji Jaunimo tinklo tikslai bei uždaviniai, jaunimo įtraukties ir organizavimo klausimai, o EPSU generalinis sekretorius Jan Willem Goudriaan susitikimo dalyviams pristatė ateinančių metų prioritetines šios organizacijos veiklos kryptis.

Susitikimo metu Tomas Jakutavičius buvo išrinktas EPSU Youth Network Steering Committee (EPSU Jaunimo tinklo Valdybos (Vykdomojo komiteto)) nariu. Valdybą sudaro 7 nariai, kurie į susitikimus bursis 2 kartus per metus, o, esant būtinybei, ir dažniau. Valdybos nariai rengs ir video konferencijas bei dalinsis informacija specialiai sukurtoje platformoje „SLACK“.

Buvo suformuotos ir trys darbo grupės: Komunikacijos ir kampanijų (Communication and Campaigns), Politikos ir tyrimų (Policy and Research) bei Organizavimo ir narių pritraukimo (Organizing and Recruitment). Siekiant užtikrinti sklandžią minėtų darbo grupių veiklą, kiekvienai iš jų buvo paskirti atsakingi valdybos nariai. Tomas Jakutavičius bus atsakingas už Komunikacijos ir kampanijų darbo grupės veiklą.  

Primename, jog EPSU vienija daugiau nei 8 milijonus visuomeninių paslaugų darbuotojų iš visos Europos. Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija yra EPSU narė ir aktyviai dalyvauja šios tarptautinės organizacijos veikloje. 

 

Keletas akimirkų iš susitikimo Berlyne:

 

        

 

 Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija