Pereiti prie turinio

Tik tvarūs sprendimai padės išspręsti senėjančios darbo jėgos iššūkį

Dalintis:

Senėjančios ir mažėjančios darbo jėgos iššūkis Europai nėra naujas: manoma, kad iki 2030 m. 55–64 metų darbuotojai sudarys 30 proc. ar net daugiau visos darbo jėgos. Tuo metu daugelis darbuotojų pasitraukia iš darbo rinkos gerokai anksčiau nei sulaukia pensinio amžiaus.

Europos Sąjungos darbuotojų saugos ir sveikatos informacijos agentūros (EU-OSHA) nuomone, tik tvarūs sprendimai, užtikrinantys saugias, sveikas ir sąžiningas darbo sąlygas nuo pat asmens karjeros pradžios, yra pagrindinė priemonė sustabdyti šį neigiamą procesą ir ilgainiui pagerinti darbuotojų produktyvumą.

Remdama politikos plėtrą šioje svarbioje srityje EU-OSHA prieš kelerius metus inicijavo projektą „Saugesnis ir sveikesnis darbas bet kuriame amžiuje – darbuotojų sauga ir sveikata senėjančios darbo jėgos sąlygomis“, kurio metu vykdė politikos ir iniciatyvų, skirtų darbuotojų senėjimui visoje Europoje, analizę. Agentūra kviečia susipažinti su projektu ir jo leidiniais.

Daugiau sužinoti apie tai, su kokiais iššūkiais Europos šalys susiduria darbuotojų saugos ir sveikatos srityje senėjant visuomenei bei apie vykdomas priemones bei programas, galima šiame vizualizuotame įrankyje. 

Išsamesni duomenys apie Lietuvą čia:

https://visualisation.osha.europa.eu/ageing-and-osh#!/country-card/LT/

 

Parengta pagal osha.europa.eu informaciją