Pereiti prie turinio

Teisė į prieinamą ir švarią energiją visiems europiečiams: misija įmanoma?

Dalintis:

Sausio 24-28 dienomis nuotolinėmis ryšio priemonėmis vyksta tarptautinis forumas “Teisė į energiją 2020” (Right to Energy Forum 2020). Forumą organizuoja organizacija “Europos žemės draugai” ir Teisės į energiją koalicija.

Jis subūrė sprendimų priėmėjus, socialinio teisingumo grupes, profesines sąjungas ir politikus iš visos Europos, kad bendrai spręsdami kovotume su energijos nepritekliumi ir užtikrintume teisę į švarią ir prieinamą energiją visiems. Tai erdvė visiems, kurie nori sužinoti daugiau, įsitraukti ir prisijungti prie kovos už teisingą energijos perėjimą, dirbant žmonėms ir planetai.

Forumo dalyviai kelia dilemą: kas svarbiau – kova su klimato kaita ir perėjimas prie žaliosios energetikos ar skurdo mažinimas ir rūpestis jautriomis visuomenės grupėmis?

Daugelis sutinka, kad reikia daugiau laiko perėjimui prie žaliosios energetikos ir visaapimančių priemonių, nes jeigu tinkamai nespręsime energetinio skurdo problemos, ji tik gilės, ir vis daugiau gyventojų atsidurs ties labai jautria skurdo riba.

O energetinio skurdo lygis iš esmės atskleidžia gilesnes konkrečios šalies problemas ir gali parodyti realų (ne statistinį) skurdo lygį.

Keletas skaičių:

  • Daugiau nei 34 milijonai Europos piliečių patiria įvairaus lygio energetinį skurdą
  • Lietuvoje energetinio skurdo rodiklis yra 23,1 proc. (2020 m. duomenimis), ir po mūsų šioje liūdnoje statistikoje yra tik Bulgarija – mes gerokai atsiliekame nuo Latvijos ir Estijos
  • Apie 75 proc. Nekilnojamojo turto Europoje yra energetiškai neefektyvus.

Į forumą jungtis galima pasekus šią nuorodą:

https://righttoenergy.org/forum-2022/