Pereiti prie turinio

TDO vadovas: niekas neturėtų kišti savo galvos į smėlį susiduriant su iššūkiais, drebinančiais darbo pasaulį

Dalintis:

Birželio 5-16 dienomis, Ženevoje, vyksta Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) organizuojama 111-oji Tarptautinė darbo konferencija. Ši konferencija vyksta trišaliu principu: darbuotojų, darbdavių ir vyriausybių delegatai iš 187 TDO valstybių narių sprendžia daugybę klausimų, įskaitant teisingą perėjimą prie tvarios ir integracinės ekonomikos, kokybiškos pameistrystės bei saugių darbo vietų. Konferencijoje dalyvauja ir Lietuvos atstovai. Darbuotojams joje atstovauja Lietuvos ryšių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Regina Dvaržeckytė.

Atidarydamas šį svarbų renginį TDO generalinis direktorius Gilbertas F. Houngbo pabrėžė būtinybę sistemingai integruoti socialinę darbotvarkę į visas pagrindines tarptautines, regionines ir nacionalines politikos kryptis ir veiksmus, skirtus kovai su augančiais ekonominiais skirtumais.

„Mano žinutė paprasta. Niekas neturėtų kišti savo galvos į smėlį, kai reikia susidurti su iššūkiais, drebinančiais darbo pasaulį. Visgi, šiuo metu 4 milijardai mūsų bendrapiliečių neturi socialinės apsaugos, o 214 milijonų darbuotojų uždirba mažiau nei skurdo riba… Daug darbo vietas kuriančių labai mažų ir mažų įmonių bankrutavo. Ir kaip paaiškinti faktą, kad moterys uždirba vidutiniškai 20 procentų mažiau nei jų kolegos vyrai?“, – skaudulius vardijo G. F. Houngbo, tuo pačiu vildamasis, kad iššūkiai gali tapti galimybėmis, jei tik leisime.

TDO generalinis direktorius pabrėžė, jog tam, kad socialinis teisingumas būtų pasaulio atsigavimo kertinis akmuo ir būtų užtikrinta į žmogų orientuota ateitis, reikia suburti platų tarptautinių institucijų ir suinteresuotųjų šalių ratą, vadinamą Pasauline socialinio teisingumo koalicija.

Pasaulinė socialinio teisingumo koalicija sieks „subalansuoti aplinkosaugos, ekonominius ir socialinius aspektus pasauliniu mastu, įskaitant tarptautinės finansų struktūros reformą“ ir „pasisakyti už nuoseklią investicijų į socialinę apsaugą ir padorų darbą politiką“, – sakė TDO vadovas.

Konferencijos rėmuose, be kita ko, birželio 14 ir 15 d., vyks tarptautinis aukščiausiojo lygio susitikimas, kurio tema „Socialinis teisingumas visiems“. Aukščiausiojo lygio susitikime bus kalbama ir diskutuojama tarp valstybių ir vyriausybių vadovų, TDO generalinio direktoriaus ir aukšto lygio Jungtinių Tautų, kitų tarptautinių organizacijų, darbdavių ir darbuotojų organizacijų atstovų.

Konferenciją galima stebėti ir tiesiogiai, pasekus šią nuorodą:

111th Session of the International Labour Conference (International Labour Conference (ILC)) (ilo.org)