Pereiti prie turinio

TDO vadovas Guy Ryder: vien gerų ketinimų nepakanka – laikas imtis veiksmų

Dalintis:

Tarptautinės darbo organizacijos generalinis direktorius Guy Ryder palankiai įvertino Didžiojo septintuko (G7) lyderių dėmesį į nelygybę ir pabrėžė, kad norint užtikrinti didesnį teisingumą reikia nedelsiant imtis veiksmų.

„Dabar sutariama, kad nelygybė – socialinė, ekonominė ir politinė – yra problema, tačiau mes iki šiol nesiėmėme veiksmų, ir viskas liko tik gerų ketinimų lygyje“, – apgailestavo TDO lyderis. – Kad pasiektume pokyčius, turime veikti nedelsiant,- pridūrė jis.

G. Ryder, rugpjūčio pabaigoje dalyvavęs trijų dienų G7 viršūnių susitikime Biaricoje, Prancūzijoje, teigė, kad kova su nelygybe atliepia nuostatai dėl socialinio teisingumo, išreikštai TDO šimtmečio deklaracijoje dėl darbo ateities, kuri buvo priimta Tarptautinėje darbo konferencijoje, vykusioje birželį.

Guy Ryder pažymėjo, kad, jei sutiksime su tuo, kad du pagrindiniai nelygybės veiksniai yra technologijos ir kintantys darbo santykiai, būdingi globalizacijai, tai nekeisdami politikos mes tiesiog turėsime dar daugiau problemų. Pasak jo, nelygybė kyla iš darbo rinkos, todėl tai, kas daroma nacionaliniu lygiu, yra nepaprastai svarbu.

Jis priminė, kad birželį, Paryžiuje, vykusiame G7 darbo ir užimtumo ministrų susitikime buvo raginama plėsti daugiašalį dialogą dėl nelygybės, kaip tai pabrėžiama ir G7 socialinių partnerių (darbuotojų ir darbdavių organizacijų) pareiškime. „Mums reikia geresnių ryšių ir nuoseklaus darbo tarp institucijų, užsiimančių darbo, prekybos ir finansų politika. Tik taip galėtume pasiekti svarbių pokyčių“, – pažymėjo TDO vadovas.

Jis palankiai įvertino aukščiausiojo lygio susitikimo metu atkreiptą dėmesį į aplinkos klausimus ir vadovų įsipareigojimą skirti 20 milijonų JAV dolerių kovai su Amazonės miškų gaisrais bei Biarico deklaraciją dėl G7 ir Afrikos partnerystės, kuria įsipareigojama skatinti moterų verslumą Afrikoje, skaitmeninę transformaciją, didesnį viešųjų pirkimų skaidrumą bei kovą su korupcija.

TDO taip pat sveikina G7 susitikimo metu pasiektą susitarimą skatinti tvarų augimą ir kovoti su nelygybe pažymint, kad glaudesnis bendradarbiavimas su tarptautinėmis organizacijomis galėtų padidinti efektyvumą, poveikį ir institucijų galimybes vykdyti savo įgaliojimus bei išreiškia tvirtą paramą šiuo klausimu priimtam bendram pareiškimui (jį anglų kalba galima parsisiųsti pasekus šią tiesioginę nuorodą).

Primename, kad Didydis septintukas yra septynių labiausiai industrializuotų ir įtakingiausių valstybių grupė, į kurią įeina Kanada, Italija, JAV, Japonija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija bei Vokietija.   

Parengta pagal ilo.org informaciją/ Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija