Pereiti prie turinio

Tai oficialu: profesinės sąjungos yra geras dalykas!

Dalintis:

Naujausias tyrimas, kurį skelbia Didžiosios Britanijos profesinių sąjungų konfederacija (British TUC), atskleidžia, jog stipri įmonės profesinių sąjungų organizacija naudinga tiek darbuotojams, tiek darbdaviams.

Nepriklausomi mokslininkai Alex Bryson ir John Forth išanalizavo darbo santykių situaciją įmonėse nuo 2004 iki 2011 m., atsižvelgdami į skirtingą darbo vietų tipą ir profilį, kad gautų kuo objektyvesnius duomenis apie profesinių sąjungų ir kolektyvinių sutarčių poveikio įrodymus.

Mokslininkai nustatė, kad:

  • Profesinės sąjungos vis dar atlieka savo pagrindinę funkciją – užtikrinti aukštesnius atlyginimus profesinės sąjungos nariams. Duomenys rodo, jog priklausantys profesinei sąjungai uždirba vidutiniškai 6,5 proc. daugiau nei tas pačias pareigas atliekantys kolegos – neprofesinės sąjungos nariai.
  • Profesinių sąjungų nariai 5 proc. daugiau turėjo galimybių tobulintis ne darbo vietoje.
  • Įmonės, kuriose veikia profesinė sąjunga, yra palankesnės šeimyniniam gyvenimui: darbuotojai dirba vidutiniškai trumpiau, o darbdaviai linkę sudaryti sąlygas, leidžiančias darbuotojams derinti  jų darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą.
  • Taip pat profesinių sąjungų dėka darbuotojai linkę būti labiau lojaliais įmonėms, todėl jose stebima mažesnė darbuotojų kaita.
  • Be to, tyrimas atskleidė, jog tose įmonėse, kuriose veikia profesinės sąjungos ir yra kolektyvinės sutartys, sklandžiau diegiamos inovacijos, o darbuotojai naujoves priima ramiau.       

Kai kas gali pasakyti: „mes visa tai jau žinojome“. Ir tam tikrais atžvilgiais Bryson ir Forth tyrimas tik patvirtina tai, ką mes visada manėme ir sakėme apie profesines sąjungas. Tačiau daugelis žmonių vis dar nepripažįsta šių narystės profesinėje sąjungoje privalumų.

Taigi, minėtas tyrimas yra akivaizdus įrodymas, jog stipri sąjunga yra naudinga ir darbuotojams, ir verslui.

 

Pagal tuc.org.uk ir etuc.org informaciją parengė Jūratė Jasiūnienė