Pereiti prie turinio

Švedijos teismas priėmė „Teslos” darbuotojams palankų sprendimą

Dalintis:

Švedijoje jau dvejus mėnesius vyksta „Teslos” darbuotojų streikas dėl teisės į kolektyvinę sutartį, kurį organizuoja profesinė sąjunga IF Metall. Nors tiesioginis ginčas susijęs su nedideliu profesinės sąjungos narių skaičiumi, streikuojantys pasiryžę neleisti „Teslos“ vadovams pakenkti stipriai Švedijos kolektyvinių derybų sistemai ne tik metalo pramonės sektoriuje, bet ir visoje ekonomikoje.

Darbuotojai reikalauja, kad „Teslos” darbuotojams būtų taikomos tos pačios garantijos, kaip ir kitiems Švedijos darbuotojams.

Streikas sulaukė didžiulio įvairių sektorių darbuotojų palaikymo tiek Švedijoje, tiek kitose Europos šalyse.

Nepaisant to, korporacijos vadovas Elonas Muskas ne tik vadina streiką „beprotišku”, atsisako išklausyti darbuotojų lūkesčius, bet ir apskundė Švedijos valstybę teismui per Švedijos transporto agentūrą, motyvuodamas, kad Švedijos gamyklos profesinės sąjungos nariai blokavo „Teslos” automobilių valstybinių numerių tiekimą šalyje.

Be to, įmonės vadovybė streikuojančiuose padaliniuose įdarbina naujus darbuotojus – streiklaužius.

Visgi, Švedijos teismas priėmė profesinei sąjungai palankų sprendimą nurodydamas, kad profesinės sąjungos veiksmai nepažeidžia įstatymų.

Tuo metu Norvegijos profesinės sąjungos teigia, kad vyriausybė turėtų panaudoti savo pensijų fondų akcijas, kad darytų spaudimą bendrovei „Tesla”ir apgintų Šiaurės šalių socialinio dialogo modelį.

Norvegijos valstybinis naftos fondas „Oljefondet“ valdo 0,87 proc. „Tesla“ akcijų. Iš pirmo žvilgsnio, tai atrodo kaip labai mažas akcijų paketas, bet iš tikrųjų jis turi didelę galią, mat šis fondas yra tarp dešimties didžiausių institucinių „Tesla“ akcijų savininkų.

Taip pat Lietuvos pramonės profesinių sąjungų partnerės, Danijos profesinė sąjunga „3F” bei Norvegijos profesinė sąjunga „Fellesforbundet” pareiškė, kad jos taip pat solidarizuojais su „Teslos” darbuotojais – netransportuos ir neiškraus „Teslos“ automobilių, gabenamų į Švediją iki tol, kol darbdavys nesusitars su profesine sąjunga.

Parengta pagal ys.no, wired.co.uk, nordiclabourjournal.org, businessinsider.com informaciją