Pereiti prie turinio

Švedijoje kalbėta apie darbuotojų interesus teisingo perėjimo procese

Dalintis:

Vasario 1-3 dienomis, Švedijoje, Runö mieste, Europos profesinių sąjungų institutas surengė mokymus profesinių sąjungų atstovams apie teisingą perėjimą prie klimato neutralumo kartų lygybės kontekste. Juose Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai atstovavo Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė.

Mokymuose buvo kalbama apie teisingo perėjimo principus, skirtingų kartų darbuotojų ir profesinių sąjungų vaidmenį jame, kartų bendradarbiavimo galimybes.

Taip pat renginyje vyko darbas grupėse, diskusijos, praktinių atvejų analizės.

Anot atstovės iš Lietuvos Birutės Daškevičienės, labai svarbu įdentifikuoti skirtingų kartų, skirtingų pareigybių darbuotojų poreikius ir bendradarbiauti su verslu, ieškant šiuos skirtingus poreikius atitinkančių sprendimų.

„Teisingo perėjimo procesas yra svarbi visos žmonijos darnaus vystymosi proceso dalis, kuri neišvengiamai liečia visas mūsų gyvenimo sferas. Tad savaime suprantama, kad tai nėra paprastas mechanizmas, visgi jis neturėtų būti paliktas savieigai: labai svarbu tikslingai suplanuoti kaštus ir juos paskirstyti pagal skirtingų gyventojų grupių interesus. Šiuo atveju, mums, kaip profesinėms sąjungoms, reikėtų siekti, kad darbuotojai neliktų užmiršti, nusivylę ir galėtų kuo geriau prisitaikyti prie kintančių darbo sąlygų”, – dalinasi Lietuvos atstovė.