Pereiti prie turinio

Svarbu: nepagrįstai apkaltintam Kazachstano profesinių lyderiui labai reikia mūsų palaikymo!

Dalintis:

Prieš pusmetį informavome, kad Kazachstane buvo pakartotinai suimtas ir įkalintas nepriklausomos Degalų ir energijos gamybos darbuotojų profesinės sąjungos „Orus darbas“ lyderis bei Kazachstano nepriklausomų profesinių sąjungų konfederacijos (KNPRK) viceprezidentas Erlanas Baltabajus.

E.Baltabajus, buvo nuteistas 2019 m. liepos 17 d., 7 metams kalėti. Tačiau naktį į rugpjūčio 9–10 d., tarptautinės kampanijos ir kolegų iš viso pasaulio solidarumo dėka, jis buvo išlaisvintas.

Spalio mėnesį profesinių sąjungų lyderis vėl suimtas ir įkalintas, ir nelaisvėje yra iki šiol. Kazachstano valdžia bando sukurti kaltinimus prieš E. Baltabajų, kad jis ir toliau būtų kalinamas bei atribotas nuo aktyvios visuomeninės veiklos. Tačiau blogiausia, kad kalėjime sąlygos – siaubingos ir nesuteikiamas net būtiniausias gydymas, nors E. Baltabajaus sveikata vis silpsta.

Kolegos iš viso pasaulio tąkart išreiškė didelį susirūpinimą, pasmerkė bausmę ir pradėjo didžiulę kampaniją už šio profesinių sąjungų lyderio išlaisvinimą. Jos metu buvo surinkta per 5200 parašų po peticija, skirta Kazachstano vadovams.

Tačiau tarptautinės bendruomenės balsas iki šiol ignoruojamas.

Kviečiame pasirašyti peticiją, jeigu iki šiol to dar nepadarėte. Tai tetruks vos keletą minučių, tačiau Jūsų skirtas laikas gali padėti ne tik išsaugoti E. Baltabajaus orumą bei sveikatą, bet ir profesinių sąjungų teises.

Peticiją rasite pasekę šią tiesioginę nuorodą:

https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=4213 

Dėkojame!

 

Parengta pagal labourstartcampaigns.net informaciją