Pereiti prie turinio

Sutarta dėl EU-OSHA ir LPPSF bendradarbiavimo vykdant projektą apie efektyvų pavojingų medžiagų valdymą darbe

Dalintis:

Gegužės 23 dieną  Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) pirmininko pavaduotojos Dalia Jakutavičė ir Jurga Subačiūtė-Žemaitienė susitiko su Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros  (EU-OSHA) ryšių punkto Lietuvoje koordinatore Nerita Šot.

Susitikimo metu buvo kalbama apie balandžio mėnesį prasidėjusią EU-OSHA 2018–2019 m. kampaniją „Saugi darbo vieta. Efektyvus pavojingų medžiagų valdymas“ bei diskutuojama apie bendradarbiavimo vykdant šį projektą galimybes.

Sutarta, jog LPPSF prisidės vykdant šią kampaniją ir taps vienu iš jos partnerių skleidžiant informaciją bei organizuojant renginius efektyvaus pavojingų medžiagų valdymo tematika. Taip pat buvo nuspręsta, jog konkretesnės bendradarbiavimo gairės bus aptartos rudenį.

Primename, kad naujosios kampanijos tikslas – skleisti informaciją apie konkrečių atvejų tyrimus ir praktines priemones, siekiant populiarinti tinkamo pavojingų medžiagų valdymo darbe metodus, tokius kaip rizikos vertinimas, šalinimas ir pakeitimas. Be to, ji sutelkta į tuos darbuotojus, kuriems kyla ypač didelis pavojus.

„Mūsų kampanija „Saugi darbo vieta. Efektyvus pavojingų medžiagų valdymas“ skirta didinti informuotumą apie visas (ne tik žinomiausias) pavojingas medžiagas, taip pat atkreipti dėmesį į tai, kaip svarbu vertinti riziką visuose sektoriuose, nes tai pirmas žingsnis prevencijos link.“, – teigiama agentūros EU-OSHA pranešime.

Kampanijoje dalyvauja įvairūs partneriai, įskaitant EU-OSHA tinklo nacionalinius ryšių punktusoficialius kampanijos ir žiniasklaidos partnerius bei Europos įmonių tinklą . Taip pat kampaniją remia Europos institucijos ir jų tinklai, visų pirma ES Tarybai pirmininkaujanti Bulgarija.

Daugiau apie tarptautinę kampaniją „Saugi darbo vieta. Efektyvus pavojingų medžiagų valdymas“ čia:

https://osha.europa.eu/lt/healthy-workplaces-campaigns/dangerous-substances-18-19

 

Straipsnyje naudota osha.europa.eu.lt informacija/ Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija