Pereiti prie turinio

Susitikime su EPSU ekspertais aptartos šilumos sektoriaus problemos ir galimi sprendimo būdai

Dalintis:

Spalio 28 d. susitikome su Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) veiklos organizavimo ir narių pritraukimo ekspertais. Susitikimo tikslas – aptarti Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos veiklos strategiją.

Diskusijos metu išsigryninome artimiausių metų vieną iš uždavinių – šilumos sektoriaus darbuotojų darbo sąlygų gerinimą. 

Lietuvos šilumos sektoriuje pastebima tendencija, jog mažėja darbuotojų, ypač jaunų specialistų. 

Visų pirma, šiame sektoriuje yra nepatrauklus atlyginimas, nors darbas sudėtingas ir net pavojingas, reikalaujantis specialių žinių, aukštos kvalifikacijos, specialaus pasirengimo. 

Dėl šilumos kainos nustatymo metodikos specifikos, kurią nustato kainų reguliuotojas, darbuotojų darbo užmokesčio dedamoji yra nepakankama ir neadekvati lyginant su Lietuvos rinka. 

Todėl ugdymo įstaigos vis mažiau studentų pritraukia į šilumos sektoriui reikalingas specialybes, nes jaunimas nemato  savęs sektoriuje dėl atlyginimų, kurie vargiai užtikrina jauno žmogaus poreikius ir riboja karjeros perspektyvas mažose įmonėse. 

Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl jauni specialistai ilgiau neužsibūna šilumos tiekimo įmonėse ir renkasi panašų darbą privačiame, ar iš vis kituose sektoriuose, arba emigruoja į kitas šalis.

Ši situacija paskatino ieškoti kelių, kaip galima būtų pagerinti šilumos tiekimo įmonių darbuotojų situaciją, didinti šilumos sektoriaus įmonių patrauklumą, o tuo pačiu ir narystę profesinėse sąjungose.