Pereiti prie turinio

Stokholme socialiniai partneriai ieško būdų, kaip Europos elektros energetikos įmonėms įveikti esamus ir būsimus iššūkius

Dalintis:

Spalio 26-27 dienomis, Stokholme, vyksta tarptautinio socialinių partnerių – Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU), Europos pramonės profesinių sąjungų federacijos (IndustriAll Europe Trade Union) ir Europos darbdavių asociacijos EURELECTRIC – projekto „Elektros energetikos sektorius ir ateities išškūkiai – reikiamos kvalifikacijos ir tinkamų darbo sąlygų jauniesiems darbuotojams/stažuotojams užtikrinimas“ (angl. „The electricity sector and future challenges – Ensuring the right qualifications and good working conditions for young workers/trainees”) regioninis seminaras.

Jame dalyvauja per 20 darbuotojų ir darbdavių atstovų iš įvairių šalių: Airijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Latvijos, Belgijos, Švedijos, Vokietijos, Norvegijos bei Lietuvos.  

Šiame seminare mūsų šalies elektros energetikos sektoriaus darbuotojus atstovauja Deividas Činikas (AB ESO, LPPSF Jaunimo sektoriaus astovas) ir Darius Jasiūnas (AB „Litgrid“ darbuotojų saugos ir sveikatos vyr.specialistas, Elektros energetikos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas).

Minėto projekto tikslas yra sukurti gaires ir rekomendacijas Europos elektros energetikos įmonėms diegiant tinkamas darbo sąlygas, tobulinimosi bei karjeros galimybes, tokiu būdu siekiant, kad jauniems darbuotojams elektros energetikos sektorius taptų patrauklia ir saugia darbo vieta, o įmonės sklandžiau įveiktų neišvengiamus skaitmenizavimo bei kitus 4-osios pramonės revoliucijos sukeliamus pokyčius bei išškūkius.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija yra EPSU narė ir buvo atrinkta kaip viena organizacijų, atstovausiančių minėto projekto iniciatyviniame komitete, kurio sudėtyje lygiomis teisėmis dalyvauja po 3 EPSU, IndustriAll European trade Union ir EURELECTRIC atstovus.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija