Pereiti prie turinio

Spalio 7-ąją bus minima Tarptautinė oraus darbo diena

Dalintis:

Spalio 7 dieną minėsime jau 11-ąją Tarptautinę oraus darbo dieną, kurios tema šiais metais „Keiskime taisykles” pabrėžia giliai įsišaknijusias globalias problemas: pasaulinės ekonomikos sistemos neteisingumą, kartu su sumažėjusia demokratine erdve ir daugelyje šalių pablogėjusia darbuotojų teisių situacija.

„Šiuo metu galiojančios darbo rinkos taisyklės yra ne už, bet prieš dirbančius žmones, todėl turime precedento neturintį ir žlugdantį ekonomikos nelygybės bei nesaugumo lygį, o tokie pasauliniai koncernai, kaip „Amazon”, kaupia neįtikėtino dydžio turtą tik keletui galingųjų, o milijonai darbuotojų negali patenkinti net ir būtiniausių savo ir savo šeimos poreikių. Pasaulyje yra pakankamai turtų, kad galėtume išspręsti mūsų dienų iššūkius – sukurti tinkamas darbo vietas visiems, užtikrinti visuotinę socialinę apsaugą bei viską, ko reikia, kad žmonės galėtų oriai gyventi tvarioje planetoje. Todėl taisyklės turi keistis, o tam reikalinga stipri darbuotojų galia bei solidarumas. Oraus darbo diena kasmet mums apie tai ir primena.“, – sakė Pasaulinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) generalinė sekretorė Sharan Burrow.

„Nuo pat pirmosios Tarptautinės oraus darbo dienos 2008 m. dešimtys milijonų žmonių daugiau nei 100 šalių dalyvavo įvairioje veikloje siekdami paminėti profesinių sąjungų pasiekimus ir pagerbti tuos, kurie paaukojo labai daug kovojant už demokratines teises ir laisves bei skatinant socialinę bei ekonominę pažangą, kuri naudinga visiems, o ne tik privilegijuotam elitui.

Spalio 7 d. profesinės sąjungos ir kiti progresyvūs visuomeniniai judėjimai visame pasaulyje vėl bursis, kad parodytų savo pasiryžimą susigrąžinti demokratinę erdvę ir pertvarkyti pasaulio ekonomikos taisykles darnesnio ir geresnio pasaulio vardan.“, – pažymima ITUC pranešime.

 

Parengta pagal ituc-csi.org informaciją/ Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija