Pereiti prie turinio

Skaitmeninimas formuoja naujus kolektyvinių derybų standartus

Dalintis:

Gruodžio 8-9 dienomis, nuotolinėmis ryšio priemonėmis, vyksta Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) organizuojama konferencija „Skaitmeninimas ir kolektyvinės derybos“. Tai yra baigiamoji dvejus metus trukusio projekto konferencija. Projekte buvo analizuojama Europos kolektyvinių derybų situacija skaitmeninimo kontekste.

Konferencijoje dalyvauja Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkės pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Joje apžvelgiamas kolektyvinių derybų sąlygų ir kolektyvinių sutarčių dėl skaitmeninimo sąvadas, Europos tarpsektorinis susitarimas dėl skaitmeninimo, o kolegos iš profesinės sąjungos ver.di dalinasi derybų dėl skaitmeninimo Vokietijos federalinėje administracijoje patirtimi.

Taip pat bus pateikiama informacija apie tai, kaip pasitelkti kolektyvines derybas siekiant apsaugoti darbuotojų duomenų teises pagal Europos Sąjungos Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą, kokią įtaką kolektyvinėms deryboms daro dirbtinis intelektas, kalbama apie darbo laiką, darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą bei darbuotojo teisę atsijungti dirbant nuotoliniu būdu, darbuotojų saugą ir sveikatą, kt.