Pereiti prie turinio

Šiaurės šalių regiono koordinacinės grupės posėdyje aptarti susitikimo su Baltijos šalių atstovais planai

Dalintis:

Spalio 12 d. įvyko Europos pramonės profesinės sąjungos (Industriall Europe) Šiaurės šalių regiono koordinacinės grupės (Nordic IN) posėdis. Jame Lietuvai bei trims Baltijos šalims atstovavo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) pirmininkės pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Posėdyje buvo diskutuojama dėl Šiaurės šalių požiūrio į Teisingo perėjimo veiksmų planą (angl. Action Plan for Just Transition).  

Pažymėtina, jog profesinės sąjungos laikosi tokios pozicijos, kad teisingam perėjimui reikia didesnių finansinių išteklių ir aktyvesnio socialinių partnerių įsitraukimo, socialinio dialogo vaidmens. Primename, kad J. Subačiūtė-Žemaitienė anksčiau yra atkreipusi dėmesį, jog darbuotojų atstovų vaidmuo teisingo perėjimo procese yra labai svarbus. Todėl būtina kuo greičiau spręsti teisingo perėjimo klausimą nacionaliniu lygiu. Jos požiūriu, tai turėtų būti viena iš prioritetinių artimiausio dešimtmečio mūsų šalies politikos formavimo sričių.

Koordinacinės grupės posėdyje aptarta ir Pasaulinės pramonės profesinės sąjungos IndustriAll Global kongreso aktualijos, susitikimo su Baltijos profesinių sąjungų atstovais perspektyvos.

Šįkart, jeigu epidemiologinė situacija leis, susitikimas vyktų Vilniuje, 2022 m. gegužės mėn.