Pereiti prie turinio

Šiaurės-Rytų regiono atstovų susitikime aptariami ir jautrūs klausimai apie pažeidžiamas darbuotojų teises

Dalintis:

Šiandien, rugsėjo 16 d., nuotolinėmis ryšio priemonėmis vyksta Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) Šiaurės-Rytų regiono (North East Constituency) atstovų susitikimas. Jame dalyvauja profesinių sąjungų atstovai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Armėnijos, Baltarusijos, Ukrainos, Gruzijos, Lenkijos.  Sveikinimo dalyviams žodį tarė EPSU generalinis sekretorius Jan Willem Goudriaan.

Šiame susitikime mūsų šaliai atstovauja Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkės pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė bei Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos atstovė, Asociacijos „LPSK Jaunimas“ pirmininkė Alina Tankeliun.  

Susitikime visų šalių atstovai pristato situaciją kolektyvinių derybų ir profesinių sąjungų teisių užtikrinimo srityje. Ypatingas dėmesys kreipiamas į jautrius klausimus, t.y., į konkrečias situacijas, kai šios darbuotojų teisės yra pažeidžiamos. 

J. Subačiūtė-Žemaitienė trumpai pristatė sudėtingą UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų situaciją, kai darbdavys ir Vilniaus miesto savivaldybė jau pusmetį ignoruoja  teisėtus darbuotojų reikalavimus kolektyviai derėtis bei užtikrinti, kad nebūtų mažinami atlyginimai bei darbuotojų socialinės garantijos, o darbo apmokėjimo sistema būtų nustatyta taip, kaip numato Darbo kodekso 140 straipsnis.  Ji taip pat apžvelgė EPSU Moterų ir lyčių lygybės komiteto veiklos aktualijas.

A. Tankeliun papasakos apie EPSU jaunimo tinklo naujienas, o I. Petraitienė kalbės apie situaciją Lietuvos viešajame sektoriuje.

Taip pat susitikime bus pristatoma EPSU vykdomojo komiteto programa, 2022 metų biudžetas, veiksmų planas dėl klimato krizės padarinių, skaitmeninimo ir dirbtinio intelekto, kt.