Pereiti prie turinio

Šiaurės Korėjoje darbui statybose masiškai mobilizuojami paprasti piliečiai

Dalintis:

Šiaurės Korėjoje, stebint pačiam Kim Jong Unui,  desperatiškai tęsiama Wonsan-Kalma pakrantės turizmo rajono statyba, prasidėjusi dar 2016 metais. Mat liko tik 8 mėnesiai iki paties vadovo žadėtos jos pabaigos.

Apie 150 000 kareivių ir paprastų regiono gyventojų (net ne statybininkų!) buvo mobilizuoti į statybvietę, ir jiems liepiama dirbti nepaisant žvarbaus oro ir išteklių trūkumo.

Į net 4 kilometrų ilgio statybvietę buvo mobilizuti kariuomenės, karinio jūrų laivyno ir oro pajėgų kariai,  taip pat policijos pareigūnai, centrinės valdžios, sveikatos priežiūros institucijų, transporto įmonių ir Valstybės saugumo ministerijos darbuotojai.

Spėjama, kad greičiausiai masinis vietos gyventojų mobilizavimas buvo pasitelktas tada, kai dėl tarptautinių sankcijų pablogėjus Šiaurės Korėjos vidaus ekonomikai  kilo sunkumų gauti statybos reikmenis ir įrangą.

Pasak nepriklausomų šaltinių, tie, kurie yra mobilizuoti statybos darbams, maitinami tik dumbliais dvokiančia sriuba, sūdytais ridikais ir ryžiais, tuo pat metu jie išeikvoja visas savo jėgas sunkiam fiziniam darbui, todėl yra labai išsekę.

Žmonės stengiasi išvengti darbo statybose, o jau dirbantys jose, neapsikentę nežmoniškų sąlygų, masiškai dezertyruoja.  Todėl Šiaurės Korėja sustiprino pasienio patrulių komandas, kad šie užkirstų kelią dezertyrams.

Numatyta statybos pabaigos data yra šių metų spalio 10 diena. Šią datą pats Kim Jong Unas pasirinko norėdamas paminėti Šiaurės Korėjos darbuotojų partijos, kuriai, beje, pats ir vadovauja, įkūrimo dieną. Tačiau akivaizdu, kad realybėje Kim Jong Unui daug svarbiau įgyvendinti ambicingus planus nei rūpintis darbuotojų gerove.  

 

Pagal labourstart.org ir dailynk.com informaciją parengė Jūratė Jasiūnienė