Pereiti prie turinio

Šiandien Trišalė taryba tęsia diskusijas apie darbo ir poilsio laiko ypatumus

Dalintis:

Šiandien, gruodžio 12 d., 14 val., prasideda LR Trišalės tarybos posėdis, kuriame numatoma aptarti ne vieną darbuotojams ir darbdaviams svarbų klausimą.

Posėdyje bus svarstomi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. birželio 21 d. nutarimu Nr. 469 „Dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso įgyvendinimo“ patvirtinto Kai kurių kategorijų darbuotojų, turinčių teisę į pailgintas atostogas, sąrašo ir šių atostogų trukmės aprašo, Sutrumpinto darbo laiko normos ir apmokėjimo tvarkos asmenims, kurių darbo pobūdis yra susijęs su didesne protine, emocine įtampa, ir šių darbų, profesijų ir pareigybių sąrašo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. birželio 28 d nutarimu Nr. 534 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. birželio 21 d. nutarimo Nr. 496 „Dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso įgyvendinimo“ pakeitimo“ patvirtinto Darbo laiko ir poilsio laiko ypatumų ekonominės veiklos srityse aprašo projektus.

Pažymėtina, jog, siekiant išvengti darbo laiko apskaitos pažeidimų energetikos įmonėse, šios šakos profesinės sąjungos siūlo minėtoje tvarkoje numatyti 12 mėn. maksimalų 48 val. per 7 d. apskaitos laikotarpį.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) siūlymu šiandienos posėdžio darbotvarkė papildyta ir klausimu dėl LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtas kriterijų, kuriuos turi atitikti laikinojo įdarbinimo įmonės, aprašo.

Taip pat posėdžio metu Europos Komisijos atstovas Marius Vaščėga apžvelgs Europos semestrą ir pristatys socialinių rodiklių suvestinę bei rudens rudens dokumentų rinkinius, o Lietuvos banko atstovas Tomas Šiaudvytis ir Julita Varanauskienė iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos kalbės apie darbo užmokesčio pasiskirstymo ir dinamikos analizė ūkio sektoriuose.

Numatoma aptarti ir  Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narių delegavimo procedūrą ir Trišalės tarybos nuostatus.

Primename, jog iki 2018 m. kovo 1 d. darbdavių ir profesinių sąjungų organizacijos, pretenduojančios deleguoti savo atstovą į Lietuvos Respublikos trišalę tarybą, kviečiamos teikti dokumentus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, įrodančius atitikimą Darbo kodekso 185 straipsnyje nustatytiems kriterijams.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija