Pereiti prie turinio

Šiandien sostinės šilumos ūkis perduodamas AB „Vilniaus šilumos tinklai”

Dalintis:

Nuotraukoje: Federacijos Tarybos nariai lankosi Vilniaus termofikacinėje elektrinėje 

 

Kovo 29 d. Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdoma bendrovė „Vilniaus energija“ po 15 metų trukusios nuomos perdavė visą sostinės šilumos ūkį savivaldybės įmonei AB „Vilniaus šilumos tinklai” (VŠT). Vakar pasirašytas turto priėmimo-perdavimo aktas įsigaliojo nuo vidurnakčio.

Kaip teigia AB „Vilniaus šilumos tinklai” atstovė spaudai Edita Sirutienė, 28 VŠT darbuotojai šiandien, kovo 30 d. persikėlė į „Vilniaus energijos“ patalpas. Šįryt VŠT vadovai pirmiausia susitiko su iš „Vilniaus energijos“ perimtais daugiau nei 600 darbuotojų. Iš viso bendrovėje dirbs 672 žmonės.

Šiandien taip pat įvyks spaudos konferencija Vilniaus savivaldybėje, o po jos – susitikimas su Kainų komisijos atstovais, kur VŠT turėtų būti išduota šilumos tiekimo licencija. „Visi laukiame, kokie bus šio susitikimo rezultatai, nes Kainų komisija anksčiau yra priėmusi sprendimą net trečdaliu sumažinti VŠT veiklos sąnaudas, taip pat ir darbo užmokesčio fondą. Kol kas sunku prognozuoti, kaip tai paveiks tiek darbuotojus, tiek šilumos vartotojus”, – pažymi Vilniaus energetikų profesinės sąjungos pirmininkas Vidas Bauševičius.

Pasak profesinės sąjungos pirmininko, kol kas AB „Vilniaus šilumos tinklai” administracija su darbuotojais ir jų atstovais elgiasi korektiškai, vykdo visus įsipareigojimus, santykiai – konstruktyvūs ir dalykiški.

„Džiugu, kad šiuo sudėtingu įmonės perdavimo proceso metu iš darbo savo noru pasitraukė tik nedidelė dalis „Vilniaus energijos” darbuotojų, dauguma specialistų perėjo į VŠT. Koks bus profesinių sąjungų likimas – neaišku, tačiau kol dialogas su VŠT administracija vyksta sklandžiai, štai artimiausias susitikimas su darbuotojų atstovais planuojamas jau kitą savaitę”, – pabrėžia V. Bauševičius.

 

 

Straipsnyje panaudota portalo 15min.lt informacija