Pereiti prie turinio

Seime priimtas liberalizuotas Darbo kodeksas

Dalintis:

A. Sysas apie priimtą Darbo kodeksą: šampaną gers tik viena pusė

© DELFI

Birželio 21 d. Seime pradėtos ir baigtos liberalizuojamo Darbo kodekso (DK) priėmimo procedūros. Seimo nariai pritarė nenustatytos apimties darbo (nulio valandų) sutarčių įteisinimui, išbraukta nuostata dėl darbuotojo, kaip silpnesnės šalies, bus leidžiama sudaryti terminuotas sutartis ir nuolatinio pobūdžio darbams, atleidžiamam darbuotojui numatyta dviejų (vietoj buvusių šešių maksimalių) vidutinio darbo užmokesčių dydžio išeitinė išmoka, viršvalandžių skaičius padidintas iki 180 per metus, atsisakyta laikinojo įdarbinimo įmonių licencijavimo, į DK sugrąžintas darbo tarybų institutas ir kt.

Oficialus Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento pranešimas apie priimtus sprendimus.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) valdyba, reaguodama į Premjero komentarus priimant Darbo kodeksą „nenutolti nuo pirminio varianto“, birželio 20 d. išplatino pareiškimą „Dėl Ministro pirmininko spaudimo LR Seimo nariams“.

„Protestuojame prieš Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus daromą spaudimą Seimo nariams plenarinio posėdžio metu vėl grįžti prie pirminio LR Vyriausybės pateikto Socialinio modelio projekto. Tokie pasisakymai rodo, kad premjeras ne tik nesiskaito su socialiniais partneriais, bet negerbia ir LR Seimo narių, kurie nuo lapkričio mėnesio dirbo prie šio projekto, taisydami brangiai kainavusias Vyriausybės ir projekto rengėjų klaidas“, – teigiama pareiškime. 

Prieš galutinį balsavimą dėl viso Darbo kodekso nuomones „už” tarė Seimo nariai liberalai Gintaras Steponavičius, Dalia Kuodytė, konservatorė Irena Degutienė, socialdemokratas Algirdas Butkevičius.

Nuomones „prieš“ DK tvirtinimą išsakė konservatorius Rimantas Jonas Dagys, socialdemokratas Algirdas Sysas, mišrios Seimo narių grupės narai Naglis Puteikis ir Rima Baškienė.

Visas DK priimtas 65 balsais „už”, 12 – „prieš” ir 14 susilaikiusiųjų balsų.

Jeigu įstatymą pasirašys Prezidentė, naujasis DK įsigalios nuo kitų metų pradžios.

Tą pačią dieną posėdžiavusi Trišalė taryba nutarė kreiptis į Prezidentę su prašymu nepasirašyti Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinamo įstatymo. 

 

Šaltinis: lporfsajungos.lt