Pereiti prie turinio

„Rustavi azoto” profesinė sąjunga prašo palaikymo pasirašant peticiją internete

Dalintis:

Prieš savaitę rašėme apie tai, jog Lietuvos pramonės, žemės ūkio bei radioelektronikos pramonės profesinių sąjungų atstovai išreiškė palaikymą Gruzijos „Rustavi azoto” trąšų gamyklos profesinei sąjungai, išsiųsdami solidarumo laišką su nuotrauka.

Tuomet Tamaz Dolaberidze, Gruzijos metalurgijos, kalnakasybos ir chemijos pramonės profesinės sąjungos (TUMMCIWG) pirmininkas savo Facebook paskyroje ragino visus, kurie yra neabejingi, solidarizuotis su šia profesine sąjunga siunčiant nuotraukas su šūkiu „Aš nesu „Azoti” darbuotojas, bet palaikau „Rustavi azoto” profesinę sąjungą!“.

Lapkričio 6 d. T. Dolaberidze visiems, palaikiusiems gamyklos darbuotojus, atsiuntė padėkos laišką, kuriame dėkoja už kiekvieną palaikymo ir solidarumo laišką, nuotrauką ar žodį.

“Net jeigu šį mūšį pralaimėsime, Jūsų palaikymas suteikia postūmį tvirtą pagrindą ateities kovoms“, – rašoma TUMMCIWG pirmininko laiške.

Tačiau nauji išbandymai netruko užklupti „Rustavi azoto” darbuotojus: šįkart bendrovės  vadovybė atsisako kalbėti su profesinės sąjungos atstovais, ir net Gruzijos Darbo, sveikatos ir socialinių reikalų ministerija buvo bejėgė siekdama įtikinti darbdavį sėsti prie derybų stalo. Tuo pat metu įmonės vadovybė verčia įmonės darbuotojus pasirašyti terminuotas darbo sutartis, taip pat uždraudė profesinės sąjungos lyderiams įžengti į gamyklos teritoriją, o profesinės sąjungos nariai, norintys išsaugoti savo darbo vietas, yra “spaudžiami” iš jos išstoti.

Todėl IndustriALL (Pasaulinės pramonės profesinės sąjungos) ir TUMMCIWG iniciatyva pradėta vykdyti tarptautinė internetinė kampanija LabourStart platformoje, kurioje kviečiama pasirašyti peticiją, adresuotą  „Rustavi azoto” direktoriui, reikalaujant nedelsiant nutraukti profesinės sąjungos žlugdymą ir jos narių persekiojimą, suteikti galimybę profesinės sąjungos pirmininkui ir jos nariams patekti į bendrovės teritoriją bei pradėti derybas su darbuotojų atstovais siekiant nutraukti konfliktą.

Kviečiame palaikyti Gruzijos kolegas ir pasirašyti šią peticiją. Tiesioginę nuorodą į peticijos tekstą (anglų k.) rasite čia:

http://www.labourstart.org/go/rustavi

 

Iš anksto dėkojame už solidarumą!

 

Parengė Jūratė Jasiūnienė