Pereiti prie turinio

Rosa Pavanelli: darbuotojų teisė streikuoti yra pagrindinis šių dienų iššūkis

Dalintis:

Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) šimtmečio proga Pasaulinės visuomeninių paslaugų profesinės sąjungos (PSI) generalinė sekretorė Rosa Pavanelli dalijasi savo įžvalgomis, kokie yra šių dienų iššūkiai ginant darbuotojų teises.

Specialiame interviu ji paaiškina, jog teisė streikuoti, numatyta TDO 87 Konvencijoje, išlieka pagrindiniu iššūkiu darbo pasaulyje. Mat šią teisę pamina ne tik darbdaviai, bet ir kai kurių šalių vyriausybės. Ilgai užsitęsusios derybos šiuo klausimu apsunkina tinkamos teisės streikuoti apsaugos užtikrinimą, todėl šioje srityje būtini ryžtingi žingsniai.

Taip pat R. Pavanelli pabrėžia, jog dideliai darbuotojų daliai visame pasaulyje vis dar nėra užtikrinamos oraus darbo sąlygos bei tinkamas atlyginimas, todėl, pasak jos, būtų pats metas inicijuoti „Oraus darbo ramstį“ (Europos socialinių teisių ramsčio analogą) ir užtikrinti, kad jo nuostatos būtų įgyvendinamos.

PSI lyderė, kaip pagrindinį profesinių sąjungų vaidmenį, įvardijo tvaraus vystymosi, deramų darbo vietų ir lygybės užtikrinimą, ypač viešajame sektoriuje.

„Tačiau kalbėdami apie orų darbą mes privalome turėti omenyje ne tik profesinių sąjungų ir darbuotojų vaidmenį. Turime užtikrinti, kad į šį procesą įsitrauktų ir darbdaviai bei korporacijos, o vyriausybės turėtų sudaryti sąlygas tinkamam darbuotojų teisių užtikrinimui”, – pažymi R. Pavanelli.

Visą PSI lyderės interviu galima rasti pasekus šią tiesioginę nuorodą.

Primename, kad Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija yra PSI narė.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija