Pereiti prie turinio

Profesinių sąjungų žinutė Europos vadovams: nebegalime delsti – ilgos derybos kainuoja milijonus darbo vietų

Dalintis:

Nuotraukoje: akimirka iš Europos Vadovų Tarybos kovo 26 d. nuotolinio posėdžio. Šaltinis: consilium.europa.eu 

Šiandien, balandžio 23 dieną, 16.00 val. Lietuvos laiku, prasidės Europos Vadovų Tarybos nuotolinis posėdis, kuriame šalių lyderiai svarstys 540 milijardų paramos paketą nuo COVID-19 nukentėjusiai Europai, į kurį įtraukta ir SURE darbo ir pajamų apsaugos sistema, aptars finansavimo mechanizmus.

“Nuo krizės pradžios laikinai arba visam laikui praradus darbą daugiau nei 40 milijonų darbuotojų nebegalima toliau delsti ir eskaluoti panašius nesutarimus, kuriuos prieš porą savaičių stebėjome tarp valstybių narių finansų ministrų, nes ilgos derybos kainuoja gyvybes ir darbo vietas”, – teigiama Europos profesinių sąjungų  konfederacijos (ETUC) balandžio 21 dienos laiške, skirtame Europos lyderiams, artėjant šiandieniniam jų pasitarimui.

ETUC taip pat reikalauja, kad SURE sistemai skiriami 100 mlrd. EUR būtų skirti užimtumui remti (o ne sveikatos apsaugai, kuri šiuo atveju turėtų būti Europos stabilumo mechanizmo (ESM) finansavimo tikslas), būtų įgyvendinama socialinio dialogo principu, kartu su profesinėmis sąjungomis, ir apimtų ne tik krizės, bet ir ekonomikos atsigavimo laikotarpį, taip pat kad pagalba iš SURE būtų prieinama visiems darbuotojams ir įmonėms visose Europos Sąjungos (ES) šalyse.

Taip pat ETUC atkreipia dėmesį, kad darbdaviai ir profesinės sąjungos visais lygmenimis turi būti įtraukti  į karantino priemonių laipsnišką panaikinimą, ir kad tai būtų įgyvendinama laikantis Komunikato dėl Europos plano, skirto panaikinti COVID-19 plitimo apribojimo priemones, nuostatų.

„Atleisti darbuotojai, sunkumus patiriančios įmonės ir sveikatos priežiūros įstaigos jau dabar turi pradėti gauti skubios pagalbos lėšas, nes dabartinės krizės aplinkybės – beprecedentės. Todėl reikalingas neeilinis ekonomikos atkūrimo planas, numatantis bent 1 trilijoną eurų tiesioginio finansavimo šalims, darbuotojams ir įmonėms, kuriems jo labiausiai reikia, lėšas surenkant iš skubiai suderintų obligacijų, kurias garantuotų ES”, – pažymima ETUC laiške.

Europos Vadovų Tarybos nariai: https://www.consilium.europa.eu/lt/european-council/members/

 

Parengta pagal etuc.org ir consilium.europa.eu nformaciją