Pereiti prie turinio

Seime pritarta svarstymui dėl Darbo kodekso įstatymo įsigaliojimo atidėjimo, tačiau profesinių sąjungų nuomone, karas dar nelaimėtas

Dalintis:

Seimas po svarstymo pritarė Darbo kodekso ir lydimųjų teisės aktų pataisoms (projektas Nr. XIIIP-69(2), kuriomis numatoma atidėti dalies priimtų socialinio modelio įstatymų, tarp jų – ir naujojo Darbo kodekso, įsigaliojimą pusei metų. Pagal siūlomus pakeitimus patvirtinti socialinio modeliai įstatymai įsigaliotų nuo 2017 m. liepos 1 d.

Už teisės akto pakeitimus balsavo 82 Seimo nariai, prieš – 15, susilaikė 13 parlamentarų. 

Svarstymo metu kalbėjęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Tomas Tomilinas pabrėžė, kad ankstesniais Seimo sprendimais į paribį nustumta Trišalė taryba nėra dinastinė institucija, bet principas, kuris turi būti esminiu socialiniame dialoge, o Vytautas Bakas pažymėjo, kad atidėjus DK įsigaliojimą visos suinteresuotos pusės turėtų galimybę derėtis dėl dar palankesnių nuostatų ir Darbo kodekso įstatymą prilygino nacionaliniam susitarimui.

 Pasak pasiūlymo iniciatorių, atidėjus naujų nuostatų įsigaliojimą per šį laiką bus pateiktos ir apsvarstytos reikiamos pataisos, kurios labiau subalansuotų darbuotojų ir darbdavių interesus ir atitiktų Lietuvos gyventojų lūkesčius. 

Svarstymo metu lydimojo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimais nuspręsta palikti nuostatą, kad terminuotoms darbo sutartims nedarbo draudimo įmokos tarifas būtų didinamas dukart. Tačiau numatoma atšaukti numatytas „Sodros“ įmokų lubas ir įsipareigojimą kitąmet 1 procentiniu punktu mažinti darbdavio įmoką „Sodrai“, o vėliau kasmet dėl to spręsti. Pagal siūlomas nuostatas taip pat nuo 2017 m. liepos 1 d. būtų pradėtas socialinio draudimo įmokos tarifo pagrindinei pensijos daliai finansuoti mažinimas 1 proc. punktu, numatant valstybės biudžeto asignavimus dėl to sumažėjančioms fondo pajamoms kompensuoti.

Galutinį sprendimą dėl pataisų priėmimo Seimas planuoja priimti gruodžio 20 d.

 

Parengta pagal lrs.lt ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informaciją